enerji

Yeniçağ

Artık ve negatif enerjilerden kurtulmanın basit yolları

Çıplak ayakla toprağa basmanın vücuttaki negatif enerjiyi emmmesi gibiortamdaki canlı çiçekler de havadaki artık enerjileri emer.

Bilim

Enerji için karbondioksit tüketen bakteri türü geliştirildi

Bilim insanları, "Escherichia coli" bakterisinin karbondioksit tüketen bir türünü laboratuvar ortamında üretmeyi başardı.

Yeniçağ

Orman atmosferine girmek insana ne sağlar?

Bir 'orman atmosferine girmek', yavaşça yürüyüp nefes almak, bütünüyle sakinleştiren, yenileyen, gençleştiren terapi türlerinin en yararlı olanlarındandır.

Yurt

Prof. Dr. İlber Ortaylı: Gelecekte savaş, su savaşı olacak

En büyük enerji su diyen Ortaylı, Petrol içebilir misiniz? Türkiye, su savaşına girdi. Bir şeyler yaptı, şimdi o kaynakları korumak zorundayız, şeklinde konuştu.

Ekonomi

Yabancıların enerji yatırımı 3'e katlandı

Yabancı yatırımcıların bu yılın Ocak-Mayıs döneminde Türkiye'ye yaptıkları doğrudan enerji yatırımları, geçen yılın aynı dönemine göre 3 katına yükselerek 649 milyon dolar oldu.

Ekonomi

Enerji yatırımlarına yerli kaynak damgası

Türkiye'de Ocak-Haziran döneminde devreye alınan elektrik üretim kapasitesinin yüzde 86'sını yerli kaynaklar oluşturdu.

bilimsel

Merck, Bilimsel araştırmalara Future Insight Prize ödülü verecek

Merck Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO'su Stefan Oschmann, Future Insight Prize isimli ödülünün 35 yıl boyunca bilimsel gelişmeye hizmet veren çalışmalara verileceğini açıkladı.

Yeniçağ

Şifalı Enerji Taşlarının Sırrı

Şifalı taşlar uzmanı Havvanur İncekara, kristallerin tam potansiyelini ve iyileştirici özelliklerini kullanmanın gerçek oyun değiştirici olduğuna dikkat çekiyor.

Yeniçağ

Organit enerji ve kullanım alanları

Piezoelektrik kristal ve piezoelektrik seramikler; mekanik titreşimlerin elektrik dalgalarına, elektrik dalgalarının mekanik titreşimlere çevrilmesi istenilen elektromanyetik çeviricilerde kullanılır.

Yeniçağ

Ofiste denge Feng Shui ile nasıl sağlanır?

Feng Shui sayesinde ofisinizde ve çalışma masasında yapılacak birkaç düzenlemeyle daha huzurlu ve başarılı iş ortamına kavuşmak mümkün.

Ekonomi

Ömer Faruk Özgül, yenilebilir enerjiyi anlattı

Yenilenebilir enerji geniş yelpazedeki doğal kaynaklardan üretiliyor. Bu kaynakların arasında en çok öne çıkan, daha verimli olması sebebiyle rüzgar.

Yeniçağ

Kutsal Yedili Kristali ve özellikleri

Kutsal Yedili; Ametist, Cacoxenite, Goethite, Kristal Kuvars, Lepidocrocite, Rutile ve Smokey Quartz elementlerinin toplamını içerir.