bayram

Güncel

30 Ağustos Zafer Bayramını kutluyoruz

Büyük Taarruz ve Başkomutanlık Meydan Muharebesi'nin yıldönümünde Mistikalem ailesi olarak Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile şehitlerimizi minnetle anıyoruz.

Yurt

Gadir-i Hum Bayramı etkinliklerle kutlanıyor

Hazreti Muhammed'in Veda Haccı dönüşü Hazreti Ali'yi kendine mevla ilan ettiği gün olarak anılan, Şii mezheplere göre ona imamlık verildiği gün kabul edilen Gadir-i Hum Bayramı, Hatay'da çeşitli etkinliklerle...

Yurt

Kurban Bayramında hava durumu nasıl olacak?

Meteoroloji'nin hava durumu raporlarına göre bayramda hava nasıl olacak? Kurban Bayramında hangi yollar ücretsiz olacak?

Yurt

Emekliler Kurban Bayramı ikramiyelerini ne zaman alacak?

Emeklilerin 2002 yılı Kurban Bayramı ikramiyeleri 2 ila 7 Temmuz arasına hesaplarına yatırılacak

İslamiyet

Kurban Bayram namazı hangi ilde saat kaçta kılınacak?

9 Temmuz Cumartesi günü başlayacak 2022 yılı Kurban Bayramı'nda bayram namazının hangi ilde kaçta kılınacağı belli oldu. Kurban

Yurt

Türkiye'de bu yıl 3 milyon küçükbaş kurbanlık satılması bekleniyor

Türkiye Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Merkez Birliği Genel Başkanı Nihat Çelik, geçen yıl 2,8 milyon küçükbaş hayvanın kurban edildiğini, bu yıl rakamın 3 milyonun üzerine çıkmasını beklediklerini sözlerine...

Güncel

Ramazan Bayramınız kutlu olsun

Mistikalem ailesi olarak Ramazan Bayramınızı kutluyor, neşeli, mutlu, sağlıklı, huzurlu ve bereketli bir bayram diliyoruz.

Mutfak

Bayram ve bayram sonrası beslenme programı

Yeni Yüzyıl Üniversitesi Beslenme ve Diyet bölümünden Diyetisyen Benan Koç ‘Bayram ve bayram sonrası beslenme de dikkat edilmesi gerekenleri’ anlattı.

Mutfak

Bayramda sağlıklı beslenmeye dair bilinmesi gerekenler

4 ayrı uzmandan; Ramazan Bayramı için sağlıklı beslenme önerileri, bayramda kilo almamanın yolları, oruç sonrası normal beslenme düzenine geçiş için tavsiyeler.

Yaşam

Ramazan Bayramında yola çıkacak sürücülere tavsiyeler

Ramazan Bayramı tatilinde yola çıkmadan önce dikkat edilmesi gereken hususlar

Teknoloji

Ramazan Bayramında düşülmemesi gereken siber tuzaklar

Ucuz fiyatlara ve hediye vaatlerine aldanıp, bayramı fırsata çevirme peşindeki siber suçluların sahte site tuzağına düşmeyin.

İslamiyet

2022 Ramazan'da ilk oruç 2 Nisan'da tutulacak

Ramazan ayının ilk teravihi namazı ülke genelindeki 90 bin camide cemaatle kılınacak. 2 Mayıs, Pazartesi 4 Mayıs, Çarşamba