almanya

Dünya

Almanya'da 9 yaşındaki çocuğa Türkçe konuştuğu için ceza

Almanya'da 9 yaşındaki kız öğrencinin arkadaşları ile Türkçe konuştuğu gerekçesiyle öğretmeni tarafından cezalandırılması tepkiyle karşılandı.

Biyoloji

Neandertal geni taşıyan kadınlar daha doğurgan

Max Planck Enstitüsü tarafından yapılan araştırmaya göre Neandertal geni taşıyan kadınlar daha doğurgan oluyor.

Yaşam

Almanya'dan Niğde'deki köye yerleşti

Almanya'da yaşayan Oral Akköse, doğaya duyduğu özlemle Niğde'de Aladağlar Milli Parkı eteğindeki bir köye yerleşerek, hem şehir hayatından uzak doğal bir hayat sürdürüyor hem de bölgenin tanıtımına katkı...

Xfiles

ABD'nin Almanya'daki gizemli üssü: Ramstein Air Base

Ramstein Hava Üssü, adını Almanya’nın Rheinland Pfalz eyaleti sınırları içinde yer alan Ramstein adlı küçük kasabadan alıyor ve askeri gizemler barındırıyor.

Hristiyanlık

Alman kadınlar Maria 2.0 sloganıyla kilise grevi başlattı

Katolik kadınlar, Maria 2.0 sloganıyla başlattıkları "kilise grevi" ile kilisedeki erkek egemen yapıyı ve cinsel tacizlerin örtbas edilmesini protesto ediyor

Turizm

2018’in en çok ziyaret edilen ülkeleri

Geçen yıl milyonlarca kişi başka ülkeleri görüp ziyaret etti, oraların kültürüyle tanıştı. Peki en çok nerelere gidilid?

Dünya

Almanya İslam Konferansı'nda domuz eti skandalı

Almanya'da 28 Kasım'da düzenlenen 4. Almanya İslam Konferansı'nda domuz eti ikram edildiği ortaya çıktı.

Kültür Sanat

Fas'ta Sufi Kültürü Festivali başladı

13 ülkenin katıldığı Fes Sufi Kültürü Festivali Derneği himayesindeki organizasyonda, tasavvuf musikisi dinletisi ve konferanslar düzenlenecek.

Ekonomi

Türk çayında en fazla ihracat Almanya'ya

Türkiye'den yılın ocak-ağustos döneminde 5 milyon 715 bin dolarlık çay ihracatı gerçekleştirildi. Bu dönemde en çok çay ihracatı Almanya'ya yapıldı.

Dünya

AB'de yaz-kış saatinin kaldırılması gündemde

Avrupa Birliği (AB), yaz saati-kış saati uygulamasını, AB vatandaşlarının büyük bölümünün karşı çıkması üzerine kaldıracağını duyurdu. AB, uygulamaya devam edilip edilmemesi için Temmuz ayında yapılan ankete 5 milyona...

Dünya

Almanya katlettiği yerli kemiklerini iade etti

Berlin’de törene, Herero ve Nama adlı yerli halkın temsilcileri, Namibya Kültür Bakanı, Almanya Dışişleri Bakanlığı nezdinde kültürden sorumlu Devlet Bakanı ve davetliler katıldı. Kilisenin dışında ise protesto...

Spor

Mario Gomez, Milli Takımı bıraktı

Almanya Birinci Futbol Ligi (Bundesliga) takımlarından Stuttgart'ta forma giyen ve bir dönem Beşiktaş'ta da oynayan Mario Gomez, Almanya Milli Takımı'nı bıraktığını açıkladı.