Teknoloji

YouTube Hizmet Şartları güncellendi

YouTube, abonelerine hizmet şartlarının değiştiğini duyurdu.

YouTube Hizmet Şartları güncellendi

YouTube kullacılarına Hizmet Şartları'nın Kasım 2020'de Amerika Birleşik Devletleri'nde benzer şekilde güncellendiğini açıkladı. Güncellemeler, YouTube hizmetine erişimi ve YouTube aracılığı ile yayınları etkilemiyor ama kullanıcılar, YouTube videoları izleyerek veya YouTube'da video yayınlayarak şartları kabul etmiş sayılıyor. 

YouTube'nin abolerine yaptığı açıklamada şu ifadeler yer alıyor: 

Yüz tanımayla ilgili kısıtlamalar: Hizmet Şartları'nda, kişileri tanımlayabilecek bilgilerin izin almaksızın toplanamayacağı zaten belirtilmektedir. Yüz tanımayla ilgili kısıtlamalar önceden de hizmet şartlarında yer alıyordu. Bununla birlikte yeni şartlar bu kısıtlamaları çok açık biçimde ortaya koyuyor.
YouTube'un para kazanma hakkı: YouTube, platformdaki tüm içeriklerden para kazanma hakkına sahiptir ve YouTube İş Ortağı Programı'nda yer almayan kanalların videolarında reklam gösterilebilir.
İmtiyaz hakkı ödemeleri ve vergi stopajı: Gelir ödemesi alma hakkına sahip olan içerik üreticiler için bu tür ödemeler, ABD vergi düzenlemeleri kapsamında imtiyaz hakkı olarak kabul edilecek ve yasaların gerektirdiği durumlarda Google vergi kesintisi yapacaktır.
 
Lütfen Şartlar'daki güncellemeleri dikkatli bir şekilde okuyun. Yeni Şartlar, ABD dışında yaşayan kullanıcılar için 1 Haziran 2021 tarihinde yürürlüğe girecektir. Bu tarihten sonra YouTube'u kullanmaya devam ederek yeni Şartlar'ı kabul etmiş olursunuz. Çocuğunuzun YouTube Kids'i kullanmasına izin vermeniz durumunda, Şartlar'ı çocuğunuzun adına kabul etmiş olacağınızı unutmayın

Yorumlar