Astroloji

7 Mayıs Akrep burcu dolunayı burçları nasıl etkiliyor

Astrolog Havvanur İncekara, arkeoloji verilerine göre 7 Mayıs 2020 Saat 13:45’te gerçekleşen Akrep burcu dolunayının burçlara etkilerini yorumladı.

7 Mayıs Akrep burcu dolunayı burçları nasıl etkiliyor

7 Mayıs 2020 Saat 13:45’te anın haritasında Akrep burcunun 17 derecesinde yükseleni başak burcunun 3 derecesinde bulunan Dolunay sabit burçların 17. Gününde doğanlar ve haritasında 17 derecede yerleşimleri bulunanlar için daha etkili olacak.

Oğlak burcunda seyrine devam eden Pluton,  yine toprak elementinde bulunan Boğa burcunda yerleşmiş Güneş ve Merkür’e uyumlu bir açı yapmakta yine haritaya baktığımızda Neptün, Ay ve Neptün Merkür arasında da olumlu açılar görmekteyiz.  

Dolunay’lar genellikle daha önce başlanılan işlerin bitirilmesini veya belli bir aşama kaydedilmesini gösterir.  Yine bu dönemler çekişmelerin olacağı, zıtlaşmaların ve zorlanmaların yaşanılacağı zamanlardır diyebiliriz.  Ay ile Güneş’in karşı karşıya gelmesi durumu bu zıtlıklar arasında dengeyi bulma çabamıza işaret edecektir. Şu anda bahsettiğimiz Dolunay’da ise bir çok olumlu açı görmekteyiz. Özellikle Neptün’ün açılarını  değerlendirirken hayalleri, yaratıcılığı, sezgileri, beklentileri, idealleri, ruhsal çıkmazları, aldanmaları ve kandırılmaları göz önünde bulundurmalıyız. Dolayısı ile herhangi bir sözleşme, anlaşma yaparken dikkatli olmamız ve tekrar gözden geçirerek hareket etmemiz doğru olacaktır.  Merkür ve Mars arasında bulunan olumsuz açı iletişimde yanlış anlaşılmalara bağlı da olabilecek tartışmalar yaşamaya sebebiyet verebilir. 

Akrep burcu zaman zaman krizlide olsa değişim, dönüşüm ve yeniden doğuş ile ilgilidir. Bu Dolunay’da temel konunun iletişim olduğunu ön görebiliriz. Yine ev ve burç yerleşimine bağlı olarak ekonomi alanında yapılacak girişimlerle ilgili olduğunu söyleyebiliriz.  Esnaf ve  çalışan insanların mahkemeler  ile ilgili konularda temkinli olmaları gerekir. Yine sivil hizmetlerinde yanlış anlamaya bağlı olarak hoşnutsuzluklar gündeme gelebilir. Halkın silahlı güçler ile karşı karşıya gelmesi, provakasyon, manipülasyon riski söz konusu olabilir. Dikkatli olmalı ve doğruluğundan emin olmadığımız konularda sorumluluk sahibi davranarak, yayılma etkisine hizmet etmemeliyiz.  Ülkemiz açısından ise dış politika ve krediler konularının doğru şekilde yönetilmesi üretimin artırılarak gerekli teşvik ve desteğin sağlanması ile söz konusu olacaktır. Bu süreçlerin doğru yönetilmesi neticesinde 19 Aralık’ta Kova burcuna geçecek olan Jüpiter bazı fırsatlar yakalamamızı sağlayabilir. Pluton’un geri hareketi ile birlikte geçmişe dönük bakış açımızı dönüştürme, düzenleme ve gözden geçirme fırsatı veren gökyüzünün bu yerleşimini doğru değerlendirmeliyiz.  Bazılarınız için ilişkiler, bazılarınız için ise iş ve kariyer konularında değişimler söz konusu olabilir. 

Dolunay’ın Akrep’te derin duygular, geçmişle mücadele, sürekli sorgulama, karmaşık ruh hali, çok net görülen bazılarınız için gerçekleşen rüyalar genel ruh halinizi yansıtacaktır.  Yine bazılarınız için sebepsiz baş ağrısı ve sindirim problemleri yaşamanız söz konusu olabilir. 

Koç Burcu: Kişisel ya da Ortak gelir-borç, başkalarından gelen faydalar, ortak değerler, maddi paylaşımlar, cinsellik, miras, vergi, kredi, araştırma, detektiflik, gizemli konular, muhasebe ve bankacılık gibi başkalarının paraları ile ilgili işler konularında zorlu bir süreçten geçebilirsiniz. Akıllıca davranmanız faydanıza olacaktır. Örneğin ortak iş yaptığınız kişi ile ortak gelirlerinizde düşüş gözleyebilirsiniz, daha yaratıcı fikirler bularak sabırlı olmalısınız. 

Boğa Burcu: Ortaklaşa işler, anlaşmalar/ anlaşmazlıklar, sözleşmeler, mahkemeler, evlilik, ilişki, yakın partnerler/ arkadaşlar, dengelemeniz gereken durumlar, aynalayan kişiler ile ilgili konularda sizi mutlu etmeyecek gelişmeler yaşayabilirsiniz. Örneğin okurken gözden kaçırdığınız bir sözleşme maddesi sorun yaşamanıza sebep olabilir. 

İkizler Burcu: Çalışma ortamı, çalışma arkadaşları, evcil hayvanlar, yanınızda çalışanlar, temizlik, hijyen, sindirim sistemi, arınma, somut eylem, çalışma ve hizmet ile ilgili konular, teknik işler ile ilgili konularda krizi fırsata çevirecek bir dönemden geçiyorsunuz, akıllıca kararlar almalısınız. Örneğin çalıştığınız işyerinde sevmediğiniz birisi ile grup çalışması yapmanız gerekebilir, işinizi profesyonel tamamlarsanız mükafatını alırsınız. 

Yengeç Burcu: Aşk hayatı, kendini gösterim, riziko edilen işler, spor faaliyetleri, sahne işleri, artistik işler, reklam ve vitrin faaliyetleri, çocuklar, oyun, sinema/tiyatro, eğlence/oyun dünyası, hobiler, şans oyunları, borsa konularında olumlu etkiler alabilirsiniz.  Örneğin yalnızsanız hayatınıza yeni birisi girebilir.

Aslan Burcu: Ev, yuva, gayrimenkul ile ilgili faaliyetler, aile, ebeveynler, özel hayat ile ilgili konular. Kökler ve geçmiş ile ilgili konular, içsel, düşünsel, duygularla, yakın bağlarla ilgili konularda işlerinizi tamamlayabilirsiniz. Örneğin uzun zamandır satılmayan gayrimenkulunuzun satışı söz konusu olabilir.

Başak Burcu: İletişim, çevre ilişkileri, yakın bağlantılar, yolculuklar, komşular, kardeşler, alış-veriş/ticaret, yazılı-sözlü ifadeler, eğitim ile ilgili işler, basın-yayın, sosyal medya, internet konularında yaşadığınız sorunları çözüme ulaştırabilirsiniz. Göremediğiniz bazı detayları farkedebilirsiniz.

Terazi Burcu: Maddi konular, alacaklar ve borçlar, harcamalar ve gelirler, üretim ve tüketim, yetenekler, beceriler, kısmetler, sahip olunan her türlü meta; para, eşya vb. , keyfiyet ile ilgili konular gündeminize gelebilir. Örneğin finansal kaynaklarınız yada sahip olduğunuz eşyalarınızın değerinde artış meydana gelebilir. 

Akrep Burcu: Kendi eli ile girişilen, başlatılan işler, fiziksel faaliyetler, genel sağlık ile ilgili konular, motivasyon, dürtüsellik, atraksiyon gerektiren durumlar, baş bölgesi, gözler ve dikkat ile ilgili konular gündeminize gelebilir. Örneğin yeni projeler, yeni ilişkiler, yeni başlangıçlar için fırsatlar yakalayabilirsiniz.

Yay Burcu: Hizmet ve fedakarlık gerektiren işler, Dinlenme, çekilme, meditasyon faaliyetleri, rüya, vizyon, yaratıcılık, tasarım faaliyetleri, psikolojik sağlık, kayıp, çalıntı, hırsızlık, gizli düşmanlar, kontrolsüz davranışlar, gizli konular, skandallar. Ayaklar, metafizik, ruhsal konular, dilekler, dualar ile ilgili konular gündeminizde olabilir. Örneğin daha içinize dönük bir ruh  halinde olabilirsiniz veya arkanızdan çevrilen dedikodular ile yüzleşebilirsiniz.

Oğlak: Organizasyon, dernekler, cemiyet, arkadaş grubu, dost çevresi, sosyal ortamlar, kolektif yaratıcılık ile ilgili işler, grup faaliyetleri, kolektif toplumsal konular, bağımsızlık, bireysellik, özgürlük, hümanizm ile ilgili konular, sahne ile ilgili işler, sürpriz, spontan, yaratıcılık gerektiren işler, bilim ve teknoloji ve elektrik ile ilgili konular, yer değiştirmeler, mucitlik, ilgili konular konular gündeminizde olabilir. Örneğin daha enerjik ve sosyal olma isteğiniz olabilir. Daha yaratıcı fikirler ile arkadaşlarınızın hayatına etki edebilirsiniz. 

Kova Burcu: Kariyer hayatı, siyasi ve politik duruş, toplum önündeki görünüm, tanınırlık ile ilgili konular, mesleki kimlik, toplum önündeki itibar, ebeveynler ile ilgili konular, işyeri/çalışılan firma ile ilgili konular gündeminize gelebilir. Örneğin terfi alabilir yada yeni bir işe girebilirsiniz.

Balık Burcu: Yurt dışı ya da uzun yolculuk, eğitim alanı, inançlar, düşünceler, yaşam felsefeniz, basın-yayın-medya, uluslararası / yabancılarla, uzaklarla ilişkiler konuları gündeminizde  olabilir. Örneğin yazmakta olduğunuz teziniz için destek bulabilir, yeni araştırmalara başlayabilirsiniz.  

                                                                                             Astrolog Havvanur İncekara - Kioska.co

Yorumlar