Astroloji

21 Mart terazi burcunda dolunayın burçlara etkileri

Bugün Uluslararası Astroloji Günü çünkü aynı zamanda astrolojik takvime göre yılbaşı ve Terazi burcunda dolunay gerçekleşiyor.

21 Mart terazi burcunda dolunayın burçlara etkileri

Güneş’in her sene Koç burcuna geçiş günü “Uluslararası Astroloji Günü” olarak kutlanır. Bugün astrolojik olarak yeni yılın ilk günüdür.

Güneş’in Koç burcuna geçişi Tropikal Zodyak’ın başlangıç zamanıdır. Ama tabii ki Güneş’in Koç burcuna geçişi her sene farklı günlerde olabilir.Bunun sebebine gelecek olursak; dünyanın ekvatordan basık ve kutuplardan şişkince olmasıdır. Güneş’inizlediği ekliptik yolda her sene aynı gün ve saate aynı noktadan geçmemesidir… Yani Güneş her sene illa21 Mart’ta Koç burcuna geçecek diye bir kaide yok. Bazı yıllar19 Mart’ta da geçebilir. Bu maksimum 22 Mart arasına denk gelebilir. Bu sene ise Güneş, Koç burcuna 20 Mart günü Türkiye koordinatlarına ve saatine göre 06:31’de geçti.

Güneş’in Koç burcuna geçişi dünya üzerinde farklı isim başlıkları altında da kutlanmaktadır, özellikle Orta Asya ve Orta Doğu’da. Doğanın uyanışı, dişil gücün yükselmesi, verimlilik ve bereketin başlangıç zamanı olarak bilinen; baharın başlangıcını müjdeleyen Ostara Bayramı’nın başlangıç zamanıdır. Ayrıca Bahai dininin, Bahai takviminin başlangıç günüdür.

Her sene Güneş’in Koç burcuna geçiş anının bir haritası oluşturulur.Buna “İngrees Haritalar” denir. Bu haritalarla önümüzdeki 6 aylık sürecin nasıl geçeceğine dair bilgiler edinilir. Oluşturulan bu İngrees haritalar, ülkelerin doğum haritaları ile karşılaştırılıp o ülkenin 6 aylık sürecinde neler olabileceğine dair öngörümlerde bulunulur. 21 Mart’ın kutlama günü olarak seçilmesinin ardında, Güneş’in Zodyak burçlar kuşağındaki yıllık turunu tamamlayarak, tekrar astrolojik anlamda yıl başlangıcı olarak kabul ettiğimiz sıfır derece Koç burcuna girmesi yatar. Yani, biz astrologlara göre yeni yıl Güneş’in Koç burcuna giriş yaptığı 21 Mart’ta başlıyor aslında. Böylece çifte yeni yıl kutlaması yaşıyoruz!

KOÇ BURCU

Bugün Terazi burcunda gerçekleşecek dolunayla birlikte bir ilişkinize odaklanabilirsiniz. Bu dolunay Terazi burcunda gerçekleşecek, resmi bir ilişkiniz varsa bu sizin için çok önemli olabilir. Bir iş ortaklığı içindeyseniz yakında kazanç elde edebilirsiniz. Tabii bu ay Merkür’ün gerileyeceğini de unutmayalım. Bu sebeple bir anlaşma imzalamamaya gayret edebiliriz.

Bir evlilik teklifi de almanız mümkün olabilir. Fakat bu dolunay daha çok bir iş ortaklığı ile alakalı olacak gibi görünüyor. Eğer bir partneriniz mevcutsa evlilik söz konusu olabilir. Evliyseniz de bir iş ortağınız varsa önemli bir anlaşma önerisi sunabilir. Doğum günü bugün olanların dolunaydan en çok etkilenecekler olacağını da belirtmek isterim. Bugün Venüs ile Jüpiter arasındaki harika uyumda bir seyahat planlayabilir ya da arkadaşlarınıza vakit ayırabilirsiniz. Eski ilişkilerinizi gündeme getirmek, canlandırmak için de yine bugünü değerlendirebilirsiniz…

BOĞA BURCU

Boğa burçları bugün kendilerini oldukça enerjik hissedebilirler. Terazi burcunda gerçekleşecek dolunay, bitirilmesi gereken bir işin sonuca ulaşmasını sağlayabilir. Sizlere tavsiyem Merkür gerilemesini hatırlamanız.  Bütün detayları iki kez kontrol etmenizde fayda var. Elektronik eşyalarınızla ilgili bir değişikliğe ya da yeniliğe gidecekseniz yine Merkür gerilemesinin geçmesini beklemenizi önerebilirim. Bugün gerçekleşen dolunay altıncı evinizde yer alan  sağlığınızı da kapsadığı için sağlığınıza dikkat etmenizde de fayda var. 

İKİZLER BURCU

Bugün gerçekleşen dolunay İkizler burcunun aşk evi olan beşinci evini aydınlatacak. Aşk hayatınızda canlanmalar olabilir eğer bir partneriniz varsa, ilişkiniz ile ilgili bir sonuca varabilirsiniz. Eğer bir partneriniz yoksa yeni partneriniz olabilir. 

Evli ikizler ise hamile kalmak istiyorlarsa, bugünden itibaren hamile kalma konusunda şanslılar diyebiliriz. Çocukları olan ikizler ise çocukları tarafından yüzünün gülmesi oldukça mümkün görünüyor. 

Bugün gerçekleşen dolunay ve Mars ile çok güzel bir açı yakalandı… İşin içine Pluton ve Satürn’ün ideal bir açıda bulunması da dahil olunca elinize bir miktar para geçmesi oldukça olası. Para konularında Venüs ile Jüpiter’in birlikte çalışması yararınıza olacak. Özellikle bir iş ortağınız varsa bu kişiden para konuları ile ilgili müjdeli haberler alabilirsiniz.

YENGEÇ BURCU

Yengeçler için bugün Terazi burcunda gerçekleşecek dolunayın etkisiyle yaşadıkları yerle ilgili önemli bir karar vermeleri gerekebilir. Bu karar olumlu yönde bir ilerleme olabilir. Bugün dolunayla birlikte evinizde misafir ağırlayabilirsiniz ya da bir etkinlik düzenleyebilirsiniz. Satın aldığınız ama elinize henüz ulaşmayan eşyalar ise bugün evinizde yeni yerini alabilir. Gerçekleşen dolunayla birlikte aslında rahat bir döneme giriyorsunuz diyebiliriz. Arkadaşlarınıza vakit ayırabileceğiniz, bol bol eğlenebileceğiniz ve işlerinizin aksamadan ilerleyeceği bir dönem geçirebilirsiniz. Ama tabii Merkür gerilemesini unutmamanız gerektiğinin altını çizmeliyiz…

ASLAN BURCU

Aslan burcunda bugünkü dolunay üçüncü evlerinde gerçekleşti. Bu dolunay sonrasında sizden bir anlaşma imzalamanız istenebilir ya da yeni bir başlangıç. Ancak bunun için sizlere Merkür gerilemesinin bitmesini beklemenizi öneririm. Bunun haricinde sevdiğiniz bir kişiyle seyahat etmek için de güzel bir dönem. Özellikle bir partneriniz söz konusuysa beraber çıkacağınız seyahat ilişkiniz adına muhteşem geçebilir. Dolunayın etkisiyle günlük işlerinizde yaratıcılık gerektirecek konularda başarı elde edebilirsiniz. Para konusunda ise kariyerinizdeki başarılar doğrultusunda bir artış söz konusu olabilir.

BAŞAK BURCU

Bugünkü dolunay Başak burçlarına kariyer bakımından oldukça şanslı geliyor. Eğer bir terfi beklentiniz varsa karşılık bulabilir veya kendi işinizi yapıyorsanız önemli bir anlaşma gerçekleştirebilirsiniz. Bu anlaşmaların size parasal olarak geri dönüşleri olabilir ve ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz. Dolunayla birlikte Venüs, Jüpiter ile güzel bir açı yakalayacak, Başaklar için bu işlerin yolunda gideceğine ve kazanç sağlayabileceklerinin habercisi. Sevgili Başaklara da hatırlatırım ki eğer bir imza atmanız gerekirse Merkür hala gerilemede olacağı için mümkünse ertelemeniz ya da iki kere düşünmeniz… 

TERAZİ BURCU

Bugünkü dolunay malumunuz Terazi burcunda… Doluanayla birlikte haritanızın sekizinci evinde Plüton ve Mars mükemmel bir uyum yakalayacak. Bu günleri iyi değerlendirmenizi öneririm çünkü sizin adınıza oldukça keyifli geçecek diyebiliriz. Dolunayın sizin burcunuzda gerçekleşecek olması aynı zamanda sizin için önemli bir konunun sonuçlanacağının da habercisi. Dolunayın Terazilar için başka güzel haberleri de var. Venüs Terazi burcunu yönetir. Bu dolunayda Venüs’ün Jüpiter ile olan etkileşimi sayesinde şans sizden yana olacak. Bugün için önemli bir görüşmeyi ajandanıza alabilirsiniz ya da birisiyle ilk defa randevulaşacaksanız yine bugünü tercih edebilirsiniz…

AKREP BURCU

Sevgili Akrep burçları, bugünkü dolunay sizlerin enerjisini biraz düşürebilir. Sağlığınıza dikkat etmekte fayda var. Dolunayla birlikte eğer sizden saklanan bir sır söz konusuysa bu kulağınıza gelebilir ya da biri sizin için bunu ortaya çıkartabilir. Aynı zamanda Venüs ile Jüpiter arasındaki uyum sayesinde Mart ayının en keyifli günlerinden birini geçirmenize de olanak sağlayabilir. Parasal konularla ilgili güzel bir haber almanız olası. 

YAY BURCU

Dolunay Yay burçları için biraz rahat nefes almasına yardımcı olacak. Güzel bir seyahat gerçekleştirebilir, burada güzel bir arkadaşlık kurabilirsiniz. Yani bu dolunay sizler için rahat ve yumuşak bir havada geçecek diyebiliriz. Bugün, Venüs ile Jüpiter işbirliği sizlere güzel haberler ulaştırabilir. Maddi kazançlar söz konusu olabilir. Girişimde bulunmak için elverişli bir gün diyebiliriz. Randevulaşmak, akraba ziyaretlerinde bulunmak için de oldukça ideal bir gün gibi görünüyor.

OĞLAK BURCU

Bugünkü dolunay Oğlak burçları için gerçekleşecek bir zaferin habercisi olabilir. Oğlakların dolunayla beraber tüm odakları kariyerlerinde yoğunlaşabilir. Bu yoğunlaşmayla birlikte başarı sizin yanınızda olacak diyebiliriz. Güzel gelişmeler gerçekleşebilir. Venüs ile Jüpiter arasındaki etkileşim kazançlarınızda artışa yol açabilir. Mevcut işinizde bir zam ya da daha iyi gelirli bir iş söz konusu olabilir. Gelirleriniz üzerinde çaba göstermenizde fayda var…

KOVA BURCU

Sevgili Kova burçları, enerjinizi toplamak için aradığınız dinlenme boşluğu bugünkü dolunayda size bu fırsatı oluşturacak. Eğer seyahat planlıyorsanız bugün ve takip eden bir kaç gün bunun için uygun olabilir. Çıkacağınız bu seyahatlerde şans hep yanınızda olacak, süpriz bir hediye de söz konusu olabilir. 

BALIK BURCU

Balık burcu için bu dolunay beraberinde parasal konulardaki sinir bozucu günleri ardında bırakmanıza yol açacak. Kazançlarınızın artması, beklediğiniz ödemelerin gerçekleşmesine yola açabilir. Eğer yakın zamanda bir kredi başvurusunda bulunduysanız, olumlu bir geri dönüş almanız olası. Yada başkaca konularda da size karşı bir ödeme yapılması ihtimaller arasında. Kısacası Venüs ile Jüpiter size bereketi sunacak.

***

Kişisel doğum haritalarınızda her burç bir evi yani bir temayı simgeliyor.

Peki ya ekinoksun başlangıcı, zodyağın ilk burcu Koç burcu sizin hangi evinizde?

Detaylı bilgi için astrologiz@kioskla.co mail adresinden Gizem Şeho ile iletişime geçebilirsiniz

Gizem Şeho - kioskla.co

Yorumlar