Moda

Andrea Incontri United Colors Of Benetton Yeni Kreatif Direktörü

United Colors of Benetton Kreatif Direktörlüğü görevini sonbahar kış sezonu ile birlikte Andrea Incontri yürütecek.

Andrea Incontri  United Colors Of Benetton Yeni Kreatif Direktörü

United Colors of Benetton’un 50 yılı aşkın moda ve kültür mirasının yeni kreatif direktörü Andrea Incontri oldu. İlk koleksiyonu, 2022-2023 Sonbahar Kış tasarımlarını, Eylül ayı itibarıyla mağazalarda sergileyen Incontri’nin yeni sezon için tasarladığı yaz tasarımları ise Milano Fashion Week kapsamında gösterilecek.

Kadın, erkek ve çocuk koleksiyonlarının kreatif direktörlüğünü üstlenen Incontri’nin Benetton ailesine katılmasından dolayı büyük bir gurur duyduklarını ifade eden Benetton Grup CEO’su Massimo Renon ‘Modanın toplumsal rolünün yeniden tanımlanmasına büyük ihtiyaç duyduğumuz bu dönemde bizimle aynı amaçları taşıyan bir sanatçıyla yolumuza devam etmekten mutluluk duyuyoruz. Incontri’nin tutkusu ve heyecanıyla markamıza yeni bir enerji daha kazandırdık.’ dedi.

Benetton’un kendisi için bir moda şirketinden fazlası olduğunu ifade eden Incontri ‘Moda alanındaki tasarımlarının ötesinde hümanizmi değişken yönleriyle ele alan çok yönlü kültürel konulara değinen Benetton markasının yeni kreatif direktörü olmanın mutluluğu içindeyim. Evrene ve topluma değinen önemli projelere imza atmaya hazırlanıyoruz’ dedi.

Yorumlar