Sinema-TV

Star Trek: Picard dizisi uzay efsanesini sürdürüyor

Efsane Uzay Yolu dizisini sürdürecek serinin Resmi isim Star Trek: Picard olacak dizinin gala tarihi henüz belli değil ancak ilk sezonu 10 bölümden oluşacak.

Star Trek: Picard dizisi uzay efsanesini sürdürüyor

Efsane televizyon dizisi ve sinema filmleri serisi Star Trek Türkçe adıyla Yıldız Savaşları dizisi Picard Spinoff Serisi ile Dönüyor. Yüzbaşı Jean-Luc Picard'a (Patrick Stewart) odaklanan dizinin Resmi Adı Star Trek: Picard olarak açıklandı ve yeni logosu da belli oldu.

Star Trek: Discovery'nin dizi sorumlusu ve yeni dizinin başyapımcısı Alex Kurtzman, yeni seride psikolojik karakter çalışması olacağını söyledi, diziyle ilgili bilgilere resmi isim, logo ve birkaç fotoğraf da eklendi.

Resmi isim Star Trek: Picard olacak dizinin  logosuna 'Starfleet' logosunun eklendiği görülüyor. Gala tarihi henüz belli değil ancak ilk sezonun 10 bölüm olacağı biliniyor.

Duyuru, CBS Television'ın New York'taki reklamverenler için yıllık açık sunum etkinliğinde yapıldı. BuzzFeed News'un Los Angeles muhabiri olan Kate Aurthur, Twitter'dan etkinliğin bir fotoğrafını yayımladı.

Bazı set fotoğrafları da çevrimiçi olarak sızdırıldı. Fotoğraflarda Picard, üniformalı insanlarla çevrili bir avludayken görülüyor. Bazıları burada görülen yerin Yıldız Filosu Akademisi olduğunu öne sürüyor ancak kesin olarak bilinmiyor.

CBS ve Amazon Studios, yeni serinin 200'den fazla ülkede yalnızca Amazon Prime Video'da yayınlanacağını açıkladı. CBS ile Amazon arasındaki çok yıllı anlaşmanın bir parçası olarak, gösterinin galası 24 saat içinde ABD ve Kanada'daki CBS All Access ve Space'te yayınlayacak.

Bu yeni düzenleme CBS'nin 'Star Trek: Discovery' dahil bütün Star Trek dizilerinin bulunduğu Netflix'le uluslararası anlaşmasını etkilemeyecek. Yeni animasyon serilerinden biri sadece Nickelodeon'da yayımlanacak. 'Trek' hayranları, hepsini izlemek için daha fazla abonelik ücreti ödemek zorunda kalacak gibi görünüyor.

Yorumlar