Sinema-TV

Funda Eryiğit: Çok büyük hayallerim yok

Yıllar önce Canım Ailem dizisi ile ekranlara göz kırpan Funda Eryiğit, Fox TV ekranlarından yayınlanan Son Yaz dizisinde Canan'ı oynarken sette yaşadıklarını anlattı.

Funda Eryiğit: Çok büyük hayallerim yok

MAG dergisinin Mayıs sayısına konuk olan Son Yaz” dizisinde Canan karakterine hayat veren Funda Eryiğit,  ilerleyen yaşlarda da oyunculuğu hevesle yapmayı arzuladığını belirterek, “ Çok büyük bir hayal ya da hedefim yok. Merak duygumun kaybolmamasını diliyorum”  dedi.

Özellikle televizyonda yer alan dizilerde daha çok erkek karakterler üzerine şekillendiğini belirten Eryiğit, “ Belli başlı ezberlenmiş kodlarla örülüyor hikayeler. Kadın karakterler, erkek karakterlerin hikayelerine bağlı, edilgen bir konumda. Bugün televizyonlarda kadınların da etkinliğinin olduğu hikayeler görmeye başladık fakat çok az ama zamanla artacağına inanıyorum” dedi.  Yıllar önce “Canım Ailem” dizisi ile ekranlara göz kırpan ve başarılı kadrosuyla güzel bir aile hikayesine imza atan Funda Eryiğit, set ile ilgili hatıralarını şöyle paylaştı: “İlker Aksum’a çok soru sorduğumu hatırlıyorum. İlk tecrübemdi daha öğrenciydim ancak olabileceğin en iyi kadro ile heyecan yaşıyordum. Çok gerilip ağlayamadığım bir sahnede Ezgi (Mola) ve Şebnem (Bozoklu) cesaret verip motive etmişti.” Keşkelere inandığını belirten Eryiğit, “İçinde bulunmayı içten içe istemediğimi bildiğim ama kendimi bir şekilde içinde bulduğum projeler oldu. Yanlış anlaşıldığımı düşündüğüm zamanlarda kendimi daha doğru ifade edebilmeyi isterdim.” diye konuştu.

Yorumlar