Mutfak

Mutfak

Elçin Oflaz'dan Raw food için çikolata

Yazar Elçin Oflaz, imza gününü çikolata yapımıyla süsledi. D&R'da sevenleriyle buluşan yazar Elçin Oflaz, hem "Raw Food Mucizesi" kitabını imzaladı hem de raw food beslenme şekline uygun çikolata yaptı.

Mutfak

Son 5 yılda yemek için turist sayısı arttı

Yemek turizminin geliştiğini belirten Tüm Aşçılar ve Pastacılar Konfederasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Gökhan Tufan, dünyada gastronominin çok revaçta olduğuna ve büyük ilgi gördüğüne dikkati çekti.

Mutfak

İzmir kumrusu coğrafi işaret olarak tescillendi

İZMİR (AA) - İzmir Ticaret Odası (İZTO) Yönetim Kurulu Başkanı Ekrem Demirtaş, İzmir şambalisi ve İzmir lokmasının ardından İzmir kumrusunun da coğrafi işaret olarak tescil edildiğini bildirdi....

Mutfak

Şekine bakarak yararını anlayabileceğiniz meyveler

Bazı bitkiler şekillerine bakıldığında hangi tedavi yönetimde kullanılabileceği konusunda bize ipucu vermektedir.

Mutfak

Beyaz lahana turşusu tarifi

Turşunu yaparak beyaz lahanaya probiyotik özellik kazandırabilirsiniz. Ancak turşu içine eklenen tuz, probiyotik miktarının azalmasına neden olabilir.

Mutfak

Atıştırma alışkanları anketine göre niçin atıştırılıyor?

Çoğu insan can sıkıntısından, gençler stresle başa çıkmak için atıştırıyor. 18–34 yaş arasındakiler haftada en az üç kez sabah saatlerinde atıştırmadan edemiyor.

Mutfak

Gastrofiziğin bize faydası ne?

Gastrofizik araştırmalarına göre, yemek yerken nelere dikkat edilebilir?

Mutfak

Türkiye'nin gastronomi turizmi raporu açıklandı

Gastronomi turistlerinin önem verdiği konuların başında farklı yemek sunumları görmek, farklı lezzetler tatmak ve damak tadına hitap eden yöresel lezzetler denemek geliyor.

Mutfak

Kahverengi tereyağı tarifi

Kahverengi tereyağı. Et yemeklerinden kurabiyelere, keklerden fırında pişen sebzelere kadar pek çok yemekle buluşabilen bu nefis lezzeti yapması da saklaması da çok kolay.

Mutfak

Filistinli ve İsrailli şefleri bulgur buluşturdu

ISRAFOOD 2017’ye pek çok özel lezzeti ile katılan Duru Bulgur standına Filistinli, İsrailli şefler yanında pek çok vatandaş büyük ilgi gösterdi