Kültür Sanat

Beykoz konulu şiir yarışması

Beykoz Belediyesi Beykoz’un Şiir Hali konulu ödüllü şiir yarışması başlattı.

Beykoz konulu şiir yarışması

Beykoz Belediyesi ve Beykoz Kent Konseyi tarafından başlatılan ödüllü yarışma ilçenin doğal, tarihi ve kültürel birikimine dikkat çekmeyi, toplumun dil, edebiyat ve kültürel değerler konusunda bilinçlenmesini, yeni şair ve sanatçıları teşvik etmeyi amaçlıyor.

Yarışmaya 16 yaşını dolduran tüm ilçe sakinleri başvurabilecek.

Adaylar yarışmaya “Beykoz’da Zaman”, “Beykoz’da Bahar” ve “Beykoz’da Sevgi” konularını ele aldıkları en fazla 2 şiirle katılabilecek.Şairlerin özgür üretimi göz önüne alınarak şiirlerde şekil, tür ve vezin kullanımı ise serbest bırakıldı.

Son Başvuru 30 Nisan

Şiir sahipleri yarışmaya gönderecekleri eserleri 30 Nisan 2020 Perşembe günü saat: 23:59’a kadar iletişim bilgileriyle birlikte kentkonseyi@beykoz.bel.tr adresine ulaştırmak zorunda.

Yarışmanın birincisine laptop, ikincisine fotoğraf makinesi, üçüncüsüne ise tablet hediye edilecek.

Yarışmada dereceye giren eserler Beykoz Belediyesi ve Beykoz Kent Konseyi tarafından oluşturulacak seçici kurul tarafından 15 Mayıs 2020 tarihine kadar kurumun sosyal medya hesaplarından ilan edilecek.

Beykoz’un Şiir Hali Yarışması için fiziksel ortamda ödül töreni yapılmayacak olup ödüller eser sahiplerinin adreslerine kargoyla teslim edilecek.

Yorumlar