Galeriler

Yazıda Ahenk ve Renk Sergisi sizi bekliyor

Yazıda Ahenk ve Renk Sergisi, 22 Aralık 2019 tarihine kadar, çarşamba günleri hariç her gün 10:00-17:00 saatleri arasında ziyaretçilerini ağırlıyor.

Tekfur Sarayı Müzesi

Müzeye çevrilen Tekfur Sarayı, interaktif ve dijital uygulamalarla ziyaretçilerini farklı bir deneyim yaşamaya davet ediyor.

Yemen'de Belkıs'ın Tahtı'nın korunması isteniyor.

Yemen'deki savaş Sebe Kraliçesi Belkıs adına inşa edilen Arş-ı Belkıs (Belkıs'ın Tahtı), Avam Tapınağı (Mahrem Belkıs) ve Seddi Ma'rib (Antik Magrib Barajı) adına korkutuyor.

İşte dünyanın en büyük tek parça taban mozaiği

Hatay'da 2010 yılında bir otel inşaatı sırasında bulunan, geometrik figür çeşitliliğiyle dikkati çeken 1200 metrekarelik tek parça taban mozaiği ziyaretçilerle buluşmayı bekliyo.

Aylin Örücü'nün Düşlü Geçmiş Zaman sergisi...

Aylin Örücü'nün ‘Düşlü Geçmiş Zaman’ sergisi, 31 Temmuz 2019 tarihine kadar Trump Alışveriş Merkezi B3 Katında bulunan Trump Art Gallery’de ziyaret edilebilir.

Sıcak hava balonlarıyla kuş bakışı Kapadokya

Doğal, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya'da, sıcak hava balon turları alternatif turizm etkinliklerinin başında geliyor.

Turistlere isyan eden kent

Belçika'nın tarihi kenti Bruges, şehire gelen günlük turist sayısını azaltmaya hazırlanıyor.

Türkiye'den yaz-kış manzaraları

Bir yarısı kar, diğer yarısı yemyeşil bahar ve yaz manzaralarından oluşan fotoğraflarda Türkiye'nin doğusundan batısına, kuzeyinden güneyine özellikle orman ve yollardaki mevsimsel değişiklikler...

65 yaşındaki emekli öğretmenin arkeoloji aşkı

65 yaşındaki emekli öğretmen Aynur Kaçıra, arkeoloji merakı dolayısıyla girdiği Mersin Üniversitesi Arkeoloji Bölümünü hem erken hem de ikincilikle bitirdi.

Efsanevi yeraltı kenti: Gel Gör Şehri

Efsanelere göre; yeraltı şehrinin bazı odalarda değerli eşyalar ve yılanlar bulunduğunun rivayet ediliyor ancak kimse buraları açmaya cesaret edemiyordu.