Galeriler

Okmeydanı Baruthanesi ayağa kaldırılıyor

Osmanlı döneminde Beyoğlu'nda yaptırılan 440 yıllık Okmeydanı Baruthanesi, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından restore edilecek.

Finike'nin portakal heykelleri

Finike Portakalı için düzenlenen festival nedeniyle, ilçe merkezi 50 ton portakalın kullanıldığı sempatik heykellerle bezendi.

İmparator Çin Şıhuang’ın 8 bin kişilik toprak ordusu

Toprak Askerler Müzesindeki, gerçek askerlere birebir benzeyen askerlerin, atları, savaş arabaları, zırhları, kılıçları, yaylı okları, kargıları ve mızrakları var. En kısası 1,72 metre...

Peribacaları Cappadox Festivaliyle renklendi

Kapadokya'nın çeşitli alanlarda müzik, çağdaş sanat, gastronomi ve açık hava etkinliklerinin gerçekleştirildiği festival kapsamında peribacaları 3D Mapping teknolojisi ile...

İznik Ayasofya Camisi: Orhan Camii

Orhan Gazi'nin İznik'i fethetmesiyle kiliseden camiye dönüştürülen İznik Ayasofya Camii (Orhan Camii) hem tarihteki önemi hem de manevi atmosferiyle görenlerde farklı etkiler bırakıyor.

Türkiye'nin ilk yerli otomobili: Devrim Arabası

Kapsamlı bakımının tamamlanmasının ardından 3 ay önce ziyarete açılan Devrim otomobili müzesi yoğun ilgi görüyor.

40'lardan 80'lere Nostaljik Ders Afişleri

“İlkokullar için Yardımcı Ders Afişleri Sergisi”, 24 Mayıs – 29 Ekim tarihleri arasında her gün 09.00 - 19.00 saatleri arası Tarihi Çeşmeli Kilise’de ziyaret edilebiliyor.

Kuran'ın ahşaba yazıldığı Çin Camisi

MS 742’de Tang hanedanlığı döneminde inşa edilen ve Çince adı "Şian Huaciaoşiang Çingcın Dası" olan cami hem İslami hem de Çin mimari tarzını yansıtıyor.

Bursa Ulu Camii hat müzesi gibi

Yıldırım Bayezid tarafından Bursa'da yaptırılan, Mescid-i Haram, Mescid-i Nebevi, Mescid-i Aksa ve Emeviye Camisi'nden sonra "en yüksek mertebeli mabet" olan Ulu Cami, yüzyıllara meydan okuyor....

İstanbul'daki Şerefiye Sarnıcı

8 yıllık restorasyon çalışmasının ardından ziyarete açılan Şerefiye Sarnıcı, yerli ve yabancı turistlerin ilgisini çekiyor.