Moda

Erkeklerin 5 büyük giyim hatası

Erkeklerin giyim konusunda sıklıkla yaptıkları hatalar neler?

Erkeklerin 5 büyük giyim hatası

 Her ne kadar marka tercih edilirse edilsin yanlış kıyafet seçimleri bir çuval inciri berbat edebilir. İşte, erkeklerin giyinirken sıklıkla yaptıkları o hatalar…

Pahalı markaların kıyafetlerini giymek kuşkusuz sizi hemen stil sahibi yapmaz. Kıyafetlerin ayrı ayrı seçiminde olduğu gibi onları bir araya getirirken de belli bir birikim gerektiriyor. Yani diyeceğimiz o ki kişi giyinirken cebinden çok zevkine güvenmeli.

SLİM GÖMLEK TERCİHİNDE RENK VE MODEL ÖNEMLİ

Gömlek  her erkeğin vazgeçilmez kıyafetleri arasında. Gömleklerde en çok dikkat edilmesi gereken kriterlerin başında, renk ve model seçimleri geliyor. Burada da her şeyden önce en önemli nokta, rahat hareket etmek ve renk uyumuna özen göstermek gerekir.  Çok fazla slim gömlekler hoş bir görüntü oluşturmuyor. Özellikle beyaz slim gömleklerin altına atlet giyildiği zaman da kötü bir görüntü oluşuyor.

YANLIŞ PANTOLON SEÇİMİ 

Kısa pantolon moda olsa da boyuna dikkat etmekte fayda var. Bazı modellerde, özellikle klasik kesim pantolonlarda paça boyunun kısa olması hiç hoş bir durum değil. Normalde pantolon boyu ayak bileğinizi kapatacak hizada olmalı. Pantolon boyunu giyeceğiniz ayakkabıya göre belirlemenizde fayda var.

DEKOLTENİN FAZLASI ERKEKLERE ZARAR

Ne kadar tüysüz olursanız olun, vücudunuz ne kadar fit olursa olsun dekoltenin fazlası erkeklere yakışmıyor. Özellikle Derin v yaka tişörtler uzak durmanız gereken bir parça. V yaka tişört giyecekseniz yakanın standart bir açıklıkta olmasına özen gösterin. Ölçüyü kaçırdığınızda hoş bir görüntü olmayacağını söyleyebiliriz.

GİYİMDE RENK UYUMU ÇOK ÖNEMLİ

Ne giyerseniz giyin renk uyumunu dikkat etmelisiniz. Özellikle kış aylarında kabanlar ile ayakkabı uyumu çok önemlidir. İçine giydiğiniz kıyafet uyumu da dikkat edilmelidir. Çok fazla renkten kaçınılmalıdır. En fazla 2 renk ve birbirine tamamlayıcı renkler kullanılmalıdır.

KRAVAT TERCİHİNDE HATA OLMAMALI

Takım ebiseyi bozan bir aksesuvar da özellikle Türk erkeklerinin çok sevdiği, parlak renkte, kalın, polyester kravatlar. Şu aralar hâlâ zarif yakalar ve ince kravatlar modayken düz renklerde, küçük desenlerde, ince ve ipekli kravatlardan seçilmeli. Kravatlarınızı bağlarken uç kısmının, pantolonun tam kemer hizasında olduğuna dikkat edilmeli.

Yorumlar