Yeniçağ

İskender Evrenesoğlu ABD'de hayatını kaybetti

Hanif Dini'nin peygamberi olduğunu savunan İskender Evrenesoğlu, ABD'nin Virginia Eyaleti Norfolk kentinde öldü.

İskender Evrenesoğlu ABDde hayatını kaybetti
Denizli’de yayın hayatına başlayan aylık MİHR Dergisi’nin başyazarı, şu anda uydu üzerinden yayın yapan MİHR TV ve Mihr Radyosu’nun kurucusu olan İskender Evrenesoğlu, uzun zamandır yaşadığı ABD’nin Virginia Eyaleti Norfolk kentinde yaşamını yitirdi.
19 Kasım akşamı ölen ve ölüm nedeni açıklanmayan eski DPT Müsteşar Yardımcısı Evrenesoğlu’nun cenazesi, 25 Kasım Pazartesi Günü İstanbul’a getirilecek.
İskender Evrenesoğlu kimdir?
1942’de Bursa’nın İznik İlçesi’nde doğan Evrenesoğlu, kapatılan Medeniyet, İrfan, Hayır, Refah Vakfı’nın (MİHR) kurucusudur.
Eski müsteşar yardımcısı ve Devlet Planlama Uzmanı olan Evrenesoğlu, 1992 yılında Denizli’de yayın hayatına başlayan aylık MİHR Dergisi’nin başyazarı ve şu anda uydu üzerinden yayın yapan MİHR TV ve Mihr Radyosu’nun kurucusuydu.
Bir süre sonra gelen yayın yasakları nedeniyle Evrenesoğlu, Nur TV adı altında yayınlarına devam etti. MİHR Tarikatı’nın ilk tohumlarını Denizli’de atan Evrenesoğlu, bir süre sonra Sinop’ta ‘peygamber olduğunu iddia etti, aldığı sahte peygamber tepkileri üzerine ABD’ye giderek yaşamını orada sürdürdü.
Kuran ayetlerini kendi görüşüne göre yorumlayan ve getirdiği dine ‘Hanif Dini’ adını veren Evrenesoğlu'nun Denizli basta olmak üzere Türkiye’nin birçok yerinden müritlerinin olduğu biliniyordu.
denizligazetesi.com

Yorumlar