Galeriler

İzmir'de bulunan Mısır mezar heykelcikleri: Uşabtiler

Mısır'da cenaze ritüellerinde kullanılan ve İzmir'deki arkeolojik kazılarda çıkarılan 2 bin 700 yıllık Uşabti isimli heykelcikler, İzmir Arkeoloji Müzesi'nde sergilenmeye başladı.

Cengiz Aytmatov Ruh Ordo Açık Hava Müzesi

Kırgızistan’ın Çolpon-Ata şehrinde, Issık Göl'ün kıyısında 4,5 hektarlık alanda yer alan Cengiz Aytmatov Ruh Ordo Açık Hava Müzesi, gezenleri adeta tarihi yolculuğa çıkarıyor.

Kırgızların Van'daki kültür şenliğinden manzaralar

Afganistan'ın Pamir Yaylası'ndan göç ederek Van'ın Erciş ilçesine bağlı Ulupamir Mahallesi'ne yerleşen Kırgızlar, kültür şenliği düzenledi.

Dev kuş Erguvani Balıkçıl Ağrı'da görüntülendi

Kuşlar aleminin en büyük türleri arasında yer alan ve renkleriyle ilgi çeken erguvani balıkçıl (ardea purpurea), Ağrı Dağı Milli Parkı'nda görüntülendi. Erguvani balıkçıl kuşunun boyu 100, kanat...

Çağdaş Sanatın Rusya çıkartması: Cosmoscow 2021

Cosmoscow 9’ncu Uluslararası Çağdaş Sanat Sergisi'nin basın gösterimi yapıldı.

İstanbul'un antika müzayedeleri

Ahşap oyma eserler, eski abajurlar, radyolar, pikaplar, plaklar, şamdanlar, gaz lambaları, fincanlar, kupalar, saat ve gümüş takılar, değerli-değersiz objelerden oluşan koleksiyonlar her akşam açık...

Lola Casademunt by Maite 2022 ilkbahar yaz modelleri

Madrid Mercedes Benz Moda Haftası'nda, Lola Casademunt by Maite markasının 2022 ilkbahar-yaz kreasyonu defile ile tanıtıldı.

Agatha Ruiz De La Prada 2022 ilkbahar - yaz modelleri

Mercedes Benz Moda Haftası'nda, Agatha Ruiz De La Prada'nın 2022 ilkbahar-yaz kreasyonu defile ile tanıtıldı.

Tokat Kebabının lezzet sırları

Tokat kebabı nasıl yapılır? Tokat kebabı malzemeleri nelerdir? Tokat kebabı ne zaman yenilir?

Kayseri'de 4 bin yıl önce aslanların yaşadığı...

Kayseri'de yeni bulunan aslan kemiği, daha önceki yıllarda bulunan Anitta tableti'nde anlatılan ve mitos olduğu sanılan av sahnesinin gerçek olduğunu ortaya çıkardı.