danistay

İslamiyet

Ayasofya yeniden cami oldu

Bakanlar Kurulu kararı ile camiden müzeye dönüştürülen Ayasofya, Danıştay 10. Dairesi'nin verdiği kararla yeniden cami olarak ibadete açılacak.

Yaşam

Fransa'da Danıştay, Google'a Kesilen 50 Milyon Euroluk Cezayı Onayladı

Fransa’nın en büyük idari mahkemesi olan Danıştay, Google’a kesilen 50 milyon euroluk para cezasını onayladı. Mahkeme, şirketin veri kullanımı konusunda kullanıcılarını açık ve şeffaf bir şekilde bilgilendirmediğini...

Eğitim

Danıştay kararı: Okullarda Andımız Okutulsun!

Öğrenci Andı'nın kaldırılması üzerine Türk Eğitim-Sen'in açtığı davada Danıştay kararını verdi. Danıştay kaldırılan Öğrenci Andı için “Yeniden okutulsun” dedi.

Yurt

Prof. Dr. Canan Karatay'tan açıklama

İstanbul Tabip Odası odasının verdiği 15 gün meslekten geçici men cezası Danıştay tarafından onaylanan Prof. Dr. Canan Karatay, hukuki sürecin sürdüğünü ve karara ittiraz ettiğini açıkladı.

Yurt

Danıştay, Canan Karatay’a verilen cezayı onayladı

Danıştay, “Gebelikte şeker yüklemesi testi bebeği zehirliyor” açıklaması nedeniyle Kalp ve İç Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Canan Karatay’a verilen 15 gün süreyle meslekten men cezasını onandı

Yurt

Danıştay yaz saati uygulamasında yürütmeyi durdurdu

Yaz saati uygulamasını sürekli hale getiren Bakanlar Kurulu Kararının yürütmesi Danıştay İdari Dava Daireleri Kurulunca durduruldu.

Ekonomi

Danıştay'dan anne babası düşkün memurlara iyi haber

Danıştay, anne ve babası bakıma muhtaç olan memurların tayin isteyebileceğine karar verdi.