beslenme

Sağlık

Sağlıklı tiroit fonksiyonu için beslenme rehberi

25 Mayıs Dünya Tiroit Günü'nde sağlıklı bir tiroit fonksiyonu için beslenirken dikkat edilmesi gereken noktaları hatırlayalım.

Mutfak

Kore diyeti trendmiş deneyeyim demeyin! Kesinlikle önerilmiyor!

Taş Devri diyeti, Hollywood diyetleri… Popüler diyetlerin yararı hep tartışılıyor ama birinin modası geçmeden yeni biri türüyor. Sıvının ağırlıklı, meyve ve sebzenin ağırlıklı olduğu Kore diyeti de onlardan biri ve...

Mutfak

Ceviz, vücutta iltihabı önlüyor ve kan basıncını kontrol ediyor

Ceviz, içerisindeki zengin yağ asitleri, antioksidanlar, vitaminler ve mineraller kalp rahatsızlıklarından beyin hastalıklarına, hafıza sorunlarından diyabete, kanser riskinden korunmaya ve cilt sağlığının...

Mutfak

Bayram sabahı limon, nane ve tarçın içeren su içmek neden çok yararlı?

Bir ay süren oruç ayında uzun süreli açlıkların ardından normal yeme düzenine sağlıklı biçimde geçebilmek için beslenme ve su içiminin planlanması önemli.

Yeniçağ

Sezgisel beslenme nedir, nasıl uygulanır?

Sezgisel beslenme, son zamanlarda sağlıklı yaşam ve beslenme gündeminde... Peki nedir, nasıl uygulanmalıdır, yararları nelerdir?

Sağlık

Ramazan'da iftarı ikiye bölmeyi unutmayın

Ramazan ayı yaklaştı ve oruç heyecanı başladı... Her yıl olduğu gibi bu yıl da sağlık uzmanları beslenme önerilerini sık sık hatırlatacaklar. Ramazan'da değişecek beslenme düzenine şimdiden hazırlanmanızda yarar...

Mutfak

Grip hastalığı sonrası güçlü kalmak için yenmesi gereken besinler

Grip sonrası bağışıklık sisteminizi nasıl eski gücüne kavuşturabilirsiniz? Grip geçirenler neler yemeli, nasıl beslenmeli?

Mutfak

Ödem sorunu yaşamamak için dikkat edilecek 7 nokta

Kollarda, bacaklarda, el ve ayaklarda şişkinliklere, göz altı torbalarına neden olan, tartıya çıktığınızda sizi birkaç kilo fazla gösteren ödem yol açtığı sağlık sorunlarıyla insanların yaşam kalitesini olumsuz...

Ruhsal

Parkinson hastaları nasıl beslenmeli?

Parkinson hastalığı gençlerde görülüyor mü?

Sağlık

Bağışıklığınızı korumak için ihmal etmemeniz gereken 6 nokta

Bağışıklık sistemini güçlendirmek için 6 öneri

Sağlık

Bağırsak florasını korumak için yapmanız gereken 10 şey

Bağırsaklarımızdaki dost bakterileri artırmak için neler yapabilir ve bağışıklık sisteminizi nasıl güçlendirebilirsiniz?

Mutfak

Kurban Bayramı ve bayram sonrası için sağlık beslenme reçeteleri

İştah kabartan lezzetli yemeklerin yer aldığı kurban bayramı sofralarında, nelere dikkat etmeli, bayram sonrası normal beslenme düzenine nasıl dönülmeli?