Jüpiter Yay'da Ceza Mı? Ödül mü?

07 Kasım 2018 Çarşamba
Jüpiter Yay'da Ceza Mı? Ödül mü?
Jüpiter Yay'da Ceza Mı? Ödül mü?

Hey Jüpiter
Hiçbişey eskisi gibi değil
Peki sen mutlu musun
Yoksa üzgün mü
Sandım ki sığınacak bi dost oluruz birbirimize
Sandım ki anlarsın kendin gibi olabileceğini benimle


Zeus yardımsever ve konukseverdir. Darda kalmış, gariplere yardım edilmesini saygı ve sevgi gösterilmesini ister. Bu nedenle adil bir düzene dayanan insan merkezli düzenin kurucusu ve koruyucusu olarak görülür.

Yay Burcu ve Balık burçlarını yönetir, İkizler burcunda zarar görür, Oğlak burcunda düşüşte olduğu ve Yengeç burcunda yüceldiği pozisyondadır. Perşembe gününü yönetir. Burçlar kuşağındaki seyahatini 12 yılda tamamlar. Yılda 120 gün geri hareket eder. Bir günde 0 derece 5 dakika kadar hareket eder. Mars dışında tüm klasik gezegenlerle dost bir ilişki kurar.
Jüpiter'in astrolojide temsil ettiği konular; bolluk, bereket, şans, talih, kazanç, büyümek, büyük para, finans göstergesi, spor, felsefe, inançtır. Neye nasıl inandığımız, liseden sonraki eğitim, umut, zenginlik, bilgelik, ahlak, etik değerler, erdem, hukuksal konular, kanuni işler, bereket, adalet, barış, ahlak, hoşgörü, affetme, genişleme, yayılma, rahipler, sporcular, üniversite eğitmenleri, dekanlar, yargıçlar, avukatlar, burjuva sınıfı, yayınevleri, camiler, ibadet yerleri ilgi alanlarıdır. Jüpiter aynı zamanda abartı demektir. Her şeyi abartan, çoğaltan bir tarafı da vardır.Bu konuların hepsi Yay burcunun da konularıdır; Jüpiter'in yöneticisi olmasından dolayı.

Yine kendi burcunda hareket edecek olan Jüpiter'den her kesin beklentisi her ne kadar şans, bolluk, bereket vs. olsa da; sadakat ve inanç isteyen bir yapıdır. Hayatınızdaki etkisi hak edişinizle doğru orantılı olacaktır. Jüpiter Yay döneminde sıkıntılarınızın üzerinden inanç ve itikat ile gelebilirsiniz. Bu süreçte neler yaşayacağınızı görebilmek için yaşamınızda bu günden 12 yıl geriye gidin hatta sağlamasını yapabilmek için 12 yıl daha giderek kendi öz eleştirinizi yapın. Neleri değiştiremediğinizi bulun ve artık dönüşün. Jüpiter'in ödüllerini bedelsiz almayı beklemek eşyanın tabiatına aykırıdır.

Havvanur İncekara - Mistikalem.com

Şifalı Taşlar Uzmanı
Karma&Spritüel Astrolog

İncekarahavvanur@gmail.com
twitter : @havvanurincekar
instagram: @havvanurincekara_sifali_taslar

facebook: havvanurincekara.sifalitaslar