Güneş Burcumuz ile Kehribar

15 Ocak 2018 Pazartesi
Güneş  Burcumuz ile Kehribar
Güneş Burcumuz ile Kehribar

DAHA GÜÇLÜ BİR KİMLİĞE İTHAF EDİLECEK HİKAYEMİZİN BAŞLANGICIDIR GÜNEŞ BURCUMUZ.

BİZE TARİHİN FISILDADIĞI SEMBOLİZMİN HAYAT BULDUĞU KOZMİK ARMAĞANIDIR YERYÜZÜNDE KEHRİBAR....

Güneş bizim kimliğimiz ile ilgilidir. Doğum haritalarında Güneş'in olduğu burç ve ev kişinin hayatında hangi amaçla yola çıktığını ve hayatının odak noktasının ne olduğunu gösterir. Kişi hangi odak noktasından hayata bakıyor? Bize bu bilgileri verir. Bunun yanı sıra Ay bizim bilinçsizce yaptığımız davranışlardı, fark etmeden gün içinde bizden doğal olarak çıkan tepkilerdi. Ama Güneş öyle değil! Güneş tamamen bilinçle alakalıdır, Güneş'in olduğu noktada tavırlarımız, davranışlarımız kasti ve bilinçlidir.

GÜNEŞ BİZE BİLGİLER VERİR

Bunların yanı sıra astrolojide Güneş; babamızla olan ilişkilerimiz hakkında bilgi, seçeceğimiz meslek hakkında bilgi verir, hayat boyu ilişkimizin nasıl şekilleneceği hakkında bilgi verir. Otorite, yönetme, ego, tanınma, şöhret, kendine güven, sağlığın kalitesi, özgüven, onur bilinçli olarak gerçekleştirdiğimiz davranışlar, asalet, kimlik, yönetme şeklimiz, merkezde olmak istenilen durumlar, şov yaptığımız alanlarda ne kadar cömert olduğumuz hep Güneş ile ilgilidir. Ünlü kişiler, krallar, lüks, ihtişam, kibir, despot, canlılık, bencillik, tembellik, gösteri, sahne, altın odak noktası objektif irade, yaratıcılık, kendini gösterme, egoizm, kahramanlık benlik duygusu, iradeyi kullanış biçimi, organize olma, organizasyon, yüzde sivilceler, kalp, pazar günü, 4 sayısı, hamileliğin 4. ayı, politik liderler, ulusal halk kahramanları, şampiyonlar bunlar hep Güneş'in sembolize ettiği konulardır.

Güneş, Aslan Burcu'nu yönetir, Koç Burcu'nda ekstra asalete sahiptir ve yücelme konumundadır. Kova Burcu'nda zararlı, Terazi Burcu'nda ise düşüşte olduğu konumdadır.

İsmini " Parlak Parlayan" anlamına gelen Phaethon (fayton) Güneş Tanrısı Helios ve Klymene'nin oğlu. Ölümlü annesiyle beraber, ölümlü biri olarak dünyada babasından ayrı fakat onun ışığı altında yaşamını sürdürerek delikanlılık çağına gelir Phaeton.

Ve günlerden bir gün babasının yaşadığı her sabah Dünya'ya ısı ve ışık yaymak için gökyüzüne doğru yükseldiği doğudaki sarayına gidip, gerçeği onun ağzından duymak için yola çıktı. Güneş tanrısı Helios, ışıktan artık gözlerini açamaz hale gelen Phaeton'u yanına çağırırken " Yaklaş yanıma delikanlı, seni evime getiren sebep ne?" sorusunu sorar.

Annesi Klymene'nin kendisine babasının güneş olduğunu söylediğini fakat ne arkadaşlarının ne de kendisinin buna inanmadığını söyler Phaethon.

Helios'un oğlu Phathon, Güneş'in arabasını bir tek gün için sürmeyi babasından ister. Helios buna razı olur fakat Phaeton ateşli atları tutamayıp gökyüzü yolculuğunda Dünya'nın çok yakınına sokulduğundan büyük bir felaket oldu. Dağlar tutuştu Libya kuruyup çöl oldu. Habeşliler yanıp karardılar Nil Nehri kaynaklarını gizledi bunun üzerine Zeus bir yıldırımla Phaeton'u vurdu; alevler içinde yanarak Eridanos nehrine düştü. Ablalar Aigle, Phaethusa, Lampetie, Phaeton için çok ağladılar öyleki gözyaşları donup Kehribar kendileri ise birer kavak ağacına dönüştüler.

Bu gün atların çektiği karşılıklı oturma sıralarının olduğu " Fayton" arabasının isminin ilham kaynağı olan Phaethon, ehil olmayan insanların dizginleri ele geçirmesi sonucu oluşabilecek yıkımları ve tahribatları anlatmaktadır. Dolayısı ile bizlerin temeline oluşturan babalarımızdan alacağımız destek ve aynı zamanda kişiliğimizi oluşturacağımız sağlam temelleri idrakimize işaret eden sembolizmi bizlere veren bir efsanenin yüzyıllar sonrasına verdiği bir derstir.

Ve kıssadan hisse hayatımızın dizginleri daima ellerimizde ve ön görümüz daima açık olmalıdır. Güneş'imiz Ay'ımızı (duygularımızı) doğru şekilde yönlendirebilmelidir. Her şeyin fazlası zarardır. Haritalarında güçlü bir Güneş'e sahip olmayanlar için Kehribar bu kozmik enerjiyi kullanmalarına olanak sağlayacaktır.                                                     

Havvanur İNCEKARA

                                                                                                    Şifalı Taşlar Uzmanı 

                                                                                              Karma & Spritüel Astrolog

                                                                                          incekarahavvanur@gmail.com

                                                                                              twitter: @havvanurincekar

instagram: @havvanurincekara_sifali_taslar/