Davud Yıldızı, Davud Kalkanı, Süleyman Mührü - KUVARS İLİŞKİSİ

20 Ağustos 2018 Pazartesi
Davud Yıldızı, Davud Kalkanı, Süleyman Mührü - KUVARS İLİŞKİSİ
Davud Yıldızı, Davud Kalkanı, Süleyman Mührü - KUVARS İLİŞKİSİ

 Davud (a.s) kalkanı kendisini düşmanlarından korur; Süleyman (a.s) mührü ise kendisine hayvanlarla konuşabilme ve cinlere hükmetme gibi özellikler vermiştir. Süleyman mührü hakkında beş köşeli olduğuna dair görüşler bulunsa davud kalkanı sembolünün yüzük ile kullanılmaya devam edildiği görüşü çok daha mantığa yakın olur. Zira Süleyman (a.s) aynı zamanda Davud (a.s) varisidir; hem bir kral, hem de bir peygamber olarak.

Mitolojik hikayelerde, mısır ve çok eski Türk kültürleri de dahil olmak üzere 5 köşeli yıldız kullanılmaktadır. Hatta Tunç devrine kadar 5 köşeli yıldızın kullanıldığına dair de deliller bulunmaktadır.

Lakin burada ki önemli unsur bu yıldız veya kalkanın koruma sağladığı hususu ve Davud kalkanının 6 köşeli bir yıldız olması sebebi ile Süleyman yıldızınında aynı şekilde 6 köşeli olmalıdır.
Aynı merkezden hareketle ilginç bir tevafukta göstermektedir ki; milyonlarca yılda oluşan kuvars taşının fiziksel belirleyici özelliklerinden birinin, kristal yapısının hegzogonal vetrigonal yani altı köşeli olmasıdır ve kuvars taşı evrenimizdeki en yüksek frekansa sahip koruma taşlarından bir tanesidir.                                                                                          

Havvanur İncekara - Mistikalem.com

Şifalı Taşlar Uzmanı
Karma&Spritüel Astrolog

İncekarahavvanur@gmail.com
twitter : @havvanurincekar
instagram: @havvanurincekara_sifali_taslar

facebook: havvanurincekara.sifalitaslar