Astrolojik Olarak Kullanılan Taşlardan Neler Beklenmeli

01 Aralık 2020 Salı
Astrolojik Olarak Kullanılan Taşlardan Neler Beklenmeli
Astrolojik Olarak Kullanılan Taşlardan Neler Beklenmeli

Astrolojik bir şifalı taş takmanın etkileri genellikle tahmin edilebilir. Bazı soyuttur, ancak çoğu çok spesifiktir ve kullanıcının doğum haritasına bakıldığında tahmin edilebilir.

Bir şifalı taşı takarken dikkat etmeniz gereken bazı şeyler:

1) Enerji Değişimi

Bir şifalı taşı ilk kez taktığınızda, ilk olarak kullanıcının enerji alanını etkiler. Hassas kişiler, bazen denedikleri çeşitli taşlar arasındaki etkilerdeki belirgin farklılıkları hissederek bunun olduğunu hissedebilirler. Daha az hassas birçok insan, taşları "hissedebildiklerini" keşfettiklerinde bile şaşırırlar, şüphelendiğim bir şey, taşların titreşimlerine uyum sağlayan kişinin kişisel frekanslarının farkına vardıkları fiziksel bir histir. Ayrıca taşıdığımız taşların gücünün ve saflığının da bir kanıtı olduğunu söyleyebilirim.

2) İyilik Hissetmek ve Amaç Duygusu

Çoğu insan, şifalı taşlarını ilk kez takmaya başladıklarında bir huzur, memnuniyet ve heyecan duygusu yaşadığını söyler. Bunu, kişisel gelişim ve başarı için yeni iç görüler, ilham ve motivasyon izler.

 (Not: Bir şifalı taşı test ediyorsanız ve uzun bir süre rahatsızlık hissettiyseniz, doğum haritanızı kontrol edin. Ayrıca numerolojik olarak tespitini teyit edin.  Tavsiyenin doğru olduğu onaylandıktan sonra, şifalı taşın kalitesinden emin olun. Bundan sonra, biraz içe doğru gidin ve sadece "artan ağrıları" deneyimlemediğinizden veya taktığınız taşın enerji ve karmik derslerine uyum sağlamadığınızdan emin olun)

3) İçsel Değişimin Ardından Dışsal Değişim

Değişimin içimizde başladığını söylüyorlar ve bu çok doğru: iç dünyamıza yaptığımız ayarlamalar dış dünyamızı önemli ölçüde etkiliyor. İnsanlar için önemli sonuçlar üreten şifalı taşların birçok hikayesini duymuş olsak da, kullanıcıların çoğu ilk olarak, ileride başarıya götüren bir kişisel dönüşüm sürecinden geçer. Bazıları için, daha fazla gelir, bir iş terfisi veya bir ilişkide daha fazla barış gibi somut sonuçlar gelişir. Her şey, bir kişinin karmik ve bilinçli olarak taşların ilk takıldığında nerede olduğuna bağlıdır.

4) Değerli

Taşa karşılık gelen gezegeninin sembollerini  güçlendirmeyi amaçlar. Dünya gezegenindeki insan deneyiminin çeşitli niteliklerini temsil eder. Bu nitelikler, bir gezegen taşı kullanılarak güçlendirilir. Örneğin, iletişim Merkür tarafından ifade edilir, bu nedenle daha net konuşma ve yazma becerileri, Zümrüt ile desteklenebilir. Duygular, Ay ile ifade edilebilir, bu nedenle artan bir huzur ve esenlik hissi için İnci takmak faydalıdır. Jüpiter, genişleme ve bolluk gezegenidir, bu nedenle doğal olarak, zenginlikteki artış ve derin kişisel gelişim için Sarı Topaz kullanılabilir.

5) Gezegenlerin Şifalı Taşlar İle Uyumu

Her gezegen bir veya iki Zodyak burcuna hükmeder ve bu burçlar astrolojik haritanın 12 evine düşer. Örneğin yükselen Akrep burcunun haritasına bakarsak, Jüpiter haritanın 2. ve 5. evlerine (Yay ve Balık burcunun yerleştiği yer) hükmeder. Jüpiter  güçlü bir Sarı Topaz  takılarak sadece astrolojik nitelikleri geliştirilmez, aynı zamanda 2. ev ve 5. evin önemi de artar.

6) Şifalı Taşın Gezegeninin Yerleştirildiği Evleri ve Sembolleri Güçlendirmek

Her gezegen belirli evler ve burçlara hükmederken, astrolojik haritadaki yerleşimleri de astrolojik bir şifalı taş takmaktan etkilenir. Örneğin bir Koç yükselen duygusal güvensizlik ile birlikte 4. evde güçsüz bir Mars’a sahip olabilir. Mars'ı Kırmızı Mercanla güçlendirmek, muhtemelen Mars'ın (canlılık ve cesaret), Mars'ın hüküm sürdüğü evin  ve Mars'ın yerleştirildiği 4. evin (daha fazla duygusal güvenlik, aile içi barış ve kişinin annesiyle ilgili şifa karması.) üzerinde etkili olacaktır.

(Not: Bir gezegen doğal olarak hayırlıysa, ancak doğum haritasından etkilenmişse veya olumsuz bir eve yerleştirilmişse, karşılık gelen şifalı taşı yine de işe yarayacaktır, ancak etkide daha terapötik olma eğilimindedir. Bu şifalı taştan mümkün olan en derin faydaları elde etmek için muhtemelen daha fazla karmik temizleme ve kişisel gelişim gerekeceği anlamına gelir.)

7) Potansiyel Uyum Dönemi

Şifalı taşların kullanımı, karmamızı olduğu kadar fizyolojimizi de etkileyebilir. Çoğumuzu etkisiz hale getirecek bir dereceye kadar karması var ve güçlü şifalı taşlar verimli bir şekilde gerçekleştirmeye yardımcı olabilir. Kendinizi gerçekten ne kadar iyi tanıdığınızı ve bir şifalı taş takmaya ilk başladığınızda büyümeye ne kadar istekli olduğunuzu yalnızca siz belirleyebilirsiniz. Hayatınızda hayatınızı dolu dolu yaşamanızı engelleyen çözülmemiş kalıplar varsa, ilk taşı koyduğunuzda bu kalıpları ele almanız istenebilir. Zihninizi ve kalbinizi derin büyümeye açık tutmak, değerli taşların etkilerinin daha rahat gerçekleşmesini sağlayacaktır. Sonuç, sizin ve sevdiklerinizin şahit olması için güzel ve tatmin edici olacaktır.

8) Takdir ve Minnettarlık

Astrolojik şifalı taşınızı sevmek bence çok önemlidir. Şifalı taşınızı sevmek onu etkinleştirmenize yardımcı olacaktır. O da sizi sevecektir.                              

Havvanur İncekara - Mistikalem.com

Şifalı Taşlar Uzmanı
                                                                                                                   Karma&Spritüel Astrolog
                                                                                                             İncekarahavvanur@gmail.com
                                                                                                                   twitter : @havvanurincekar
                                                                                                 instagram: @havvanurincekara_sifali_taslar

                                                                                                   facebook: havvanurincekara.sifalitaslar