Venüs Akrep burcunda: 21 Kasım - 15 Aralık

23 Kasım 2020 Pazartesi
 Venüs Akrep burcunda: 21 Kasım - 15 Aralık
Venüs Akrep burcunda: 21 Kasım - 15 Aralık

21 Kasım - 15 Aralık tarihleri arasında Venüs Akrep burcunda seyahat edecek.

Akrep koruma, saklama, derinlerde muhafaza etme, derinine nüfuz etme, bunun için de yer yer kontrol ve manipüle etme, kıskançlık ve gizleme eğilimimizi temsil eder. Aynı zamanda derin alemlere yapılan bu yolculuklar neticesinde gelecek dönüşümler de bu burcun konusudur.

Bununla birlikte gölgeli ifadesinin arttığı durumlarda utanç, güç kavgaları, pişmanlık, suçluluk gibi duygular da getirmesi mümkündür. Venüs buradaysa ve karşıt burcu Boğada şuan Uranüs ve Lilith varsa, biz bu süreçte dış şartların belirsizliğinden, zeminlerin sağlamsızlığından, ham gidişattan hangi ilişkileri, bağları, alışverişleri, ilgili olduklarımızı, bize haz, keyif, sevgi verenleri korumak isteyeceğiz, buna odaklanacağız.

Özellikle 23-27 Kasım arasında elverişsiz topraklara ekilemeyen hangi bağları, şimdilik muhafaza etmek ve kaybetmemek adına derinlere gömeceğiz, bu daha bir önemli olacak.

Akrebin bir gölgeli yanı da takıntı olduğu için, burada kışı geçirene kadar bir taze tohumu mu toprak altına saklıyoruz, yoksa çoktan kurumuş bir palamuttan mı medet umuyoruz, iyi değerlendirmek de fayda var. Bu noktada korumaya değer bağlar, zeminin gerçekçi biçimde değerlendirilerek doğru biçimde korunabildiği takdirde 4-7 Aralık civarında çok güzel anlar yaşatabilir, ilahi bir haz getirebilir, sistem tarafından korunabilir.

14 Aralık Yay Güneş Tutulması günü ise Venüs Juno ile kavuşarak, kalıcı, derin bağların, tutulmayla daha resmi, görünür, legal, ve hak elde edecek bir konuma gelmesi konusunda destekleyici etkiler barındırıyor.

Hepimize doğru tohumu, doğru hazineyi, doğru değerliyi şartlardan, korku/yoksunluk/tutku ile değil inanç ve sevgiyle, dengeli ve gerektiğinde bırakmayı da bilecek bir şekilde koruyabilmeyi ve o tohumun sürgün verişini de görmeyi diliyorum.

Caput Draconis - mistikalem.com

Prof. Yaşam Koçu, NLP ve Öğrenci Koçluğu
Usui-Kundalini Reiki II
Seans/iletişim: w.erleichda@gmail.com

www.youtube.com/user/thejenrachelblack

Sevgiler.