İlişkilerde mantık yoktur. İlişkiler rüyadır!

09 Ağustos 2022 Salı
İlişkilerde mantık yoktur. İlişkiler rüyadır!
İlişkilerde mantık yoktur. İlişkiler rüyadır!

Her İlişki Bir Rüyadır

Tüm insan ilişkileri fanteziler, sanrılar ve rüyalar üzerine kurulur. Aklen incelendiğinde hiçbirinin mantıklı bir açıklaması yoktur: herkes için “bu nasıl anne/baba olmuş?” denebilir, her çift için “bunlar ne alaka” yorumu yapılabilir. Arkadaşlıklar da acayiptir, ortaklıklar içinde dinamikler çok tersten kurulabilir. Kişiler kâğıt üstünde iyi bir çift olsalar da yaşadıkları ilişki tuhaf olabilir. Özetle dünyada tek bir ilişki yoktur ki zihnen incelendiğinde makul gelsin.
Çünkü ilişkiler farkında olduğumuz ya da olmadığımız temel duygusal, itkisel ihtiyaçlarımızla kurulur. İnsan söz konusu ilişkileri olduğunda çevresine uyan bir koyundan ya da soğukta yanındakine sokulan bir kediden farksızdır. Böylece aynı rüyayı görenlerin ilişkileri devam eder, taraflardan biri o sanrıdan uyanınca ilişki biter. Bu yüzden fazla zihinciler ilişkilenmekte güçlük yaşarlar çünkü sanrı haline geçmekte zorlanırlar. Yine tam da bu sebeple insanların ilişkilerde güven problemi vardır çünkü bazen biz rüyayı görmeye devam ederken diğeri çoktan uyanmış ve hoyratça o sahneden kendini koparmıştır ve rüya kâbusa dönüşmüştür.

İlişkilerde mantık yoktur. İlişkiler rüyadır. En iyisi değecek bir rüyaya yatmak ya da uyanınca diğerini derin uykusu ortasında, açta açıkta bırakmadan, yavaşça uyandırıp da yol almaktır.

Bir de artık rüya göremiyorsak bunun bir hal çaresine bakmak. Rüyasız, hülyasız, varsayımsız, fantezisiz bir hayat belki daha sağlamdır ama, bunca beton gerçeklik bir kalbe reva mıdır?

En kötü rüya en iyi akıldan yeğ değildir, ama en iyi akıl da hayallerin katilidir. 


 Caput Draconis - mistikalem.com

Prof. Yaşam Koçu, NLP ve Öğrenci Koçluğu
Usui-Kundalini Reiki II
Seans/iletişim: w.erleichda@gmail.com

www.youtube.com/user/thejenrachelblack

Porsuk Yayın Youtube: https://www.youtube.com/channel/UCkhsL7gHYhEyvGWXzBnnUMg