Güneş Pluto karşıtlığı

20 Temmuz 2020 Pazartesi
Güneş Pluto karşıtlığı
Güneş Pluto karşıtlığı

Pluto klasik astroloji tarafından malefik, yani kötücül olarak değerlendirilir, ki bu görüşe tamamen karşı değilim. Ancak her şey gibi bu hayatta Pluto'nun temsil ettiği sembollere de ihtiyaç vardır. Pluto derinden gelen katrandır, uzun zamandır içten içe fokurdayan zehirdir, bir yolunu bulduğunda yerin kabuğunu kırar ve yüzeye taşar. Yenmez. Alıp yüzünüze süremezsiniz. Ancak petroldür o taşan, yani itici ve patlayıcı bir güç olarak, aslında kullanılabilir. Pluto'nun gücü, herhangi birinin ele geçirebileceği, tam anlamıyla sahip olabileceği bir güç değildir. Bu yüzden yöneticisi olduğu Akrep'in gölgeli yanı güç takıntısı, iktidar hırsı ve bunlarla gelen yıkım ve büyük kayıplardır. Ancak ve ancak kullanılabilir, deneyimlenebilir bu güç. Yani bizden akmasına, akarken bazı irinleri dökmesine ve bazı güç gereken, dönüşüm gereken yerleri de tetiklemesine müsaade edilebilir. O zaman bir anlığına insan, muazzam bir ivmeye vesile olarak hem kendine hem çevresine faydalı olabilir.

Bu günlerde kendimizi, herkesi, herşeyi yönetmek, herkese haddini bildirmek, biraz karanlık yana kaymak ile, korkup kaçmak, daha da derinlere gömülmek, kurban rolüne bürünmek arasında gidip gelirken bulabiliriz. Bence ikisi de tırt seçenekler (: en iyisi bu gücü, bizi bu ikileme sokan olaylara daha başka ve dönüştürücü yaklaşabilmek için, hazır akıyorken kullanmak ve en önemlisi, kendimizi yontmaya yönlendirmek. Kimse kimseyi gerçekten yönetemez bu hayatta. Yönetmeye kalkanın da tek aracı manipülasyon ve şiddet olur. O da Carl Schmitt'in sözüyle bir nesil sonrasına ulaşamaz, illa yeni kuşak bu düzeni kırar. Bunu kişisel hikayelerimize uyarlarsak, bir olay, bir dönem, bir an için manipüle edebiliriz ya da edilebiliriz.

Sonra insanın spontan dünyası tekrardan kontrolü ele alır. O yüzden ipi elimizde olan tek şeye, kendimize, kendi hayatımıza, kendi zihnimize ve bedenimize dönüp, orada bir dönüşüm başlatmak en iyisi. Ve en sonuç getirebilecek olan da bu. 

20 Temmuz Yengeç Yeniayı

Mesele hangi yolu seçtiğimiz değil, çünkü yol tek ve bir. Mesele hangi kendimizle o yola çıkacağımız diyen bir yeniay enerjisindeyiz.

Caput Draconis - mistikalem.com

Prof. Yaşam Koçu, NLP ve Öğrenci Koçluğu
Usui-Kundalini Reiki II
Seans/iletişim: w.erleichda@gmail.com

www.youtube.com/user/thejenrachelblack