Bu pandemi niye bu kadar panik yaptı?

25 Nisan 2020 Cumartesi
Bu pandemi niye bu kadar panik yaptı?
Bu pandemi niye bu kadar panik yaptı?

Geleceğin tarihçileri bugüne baktıklarında bir türlü mevcut paniği anlayamayacaklar. Normal gripten 50 binlerin, sigaradan her sene 6 milyonun öldüğü, sınırların zaten normalde de kapalı olduğu bir dünyada, bunların sadece biraz farklı bir versiyonunu yaşadığımızı belgelerde görecek, şaşıracaklar. Geçmişteki benzerlerinden daha iyi seyreden bu pandemi niye bu kadar panik yapmış bilemeyecekler. Bu yazının devamı, onlar için yazılmaktadır, okumayabilirsiniz.

Gelecekteki sevgili meslektaşım, Zeitgeist konusunda biraz elinden tutmama izin ver.

2000’lerin insanının, diğerlerinden bir farkı var. O, diğerleri gibi hazzı keyif ve yükselme için aramıyor veya kullanmıyor. Haz, bu dönemin insanı için sadece acıyı, korkuyu, gerçekleri bastırma ilacı. Haz bugün, dozu morfin olmaya kadar varan bir kutu majezik. Günümüz insanı elinde tuttuğu hareket, harcama, ilişki, sınırsızlık gibi özgürlükleri, daima kendi kendinden, kendisiyle yani acısı ve korkusuyla kalmaktan kaçmak için aralıksız olarak kullanıyor. Twitter’a giriyor, oradan netflix’e, biraz olsun kendisini hatırlarsa avm’ye koşuyor,o da kesmezse arkadaşlarıyla hemen program yapıp sokağa fırlıyor, yetmezse alışveriş yapıyor, sakinlemezse önüne gelenle seks yapıyor, alkole abanıyor,olduramazsa, hiçbiri bastıramazsa psikosomatik hastalıklar üretiyor, böylece hastaneye koşuyor, biraz test yaptırıyor, ilaç alıyor, ya da terapiste, astroloğa koşuyor, biraz iyi şey, bilgelik duyuyor da katarsis yaşıyor: velhasılı bugünün insanını gerçeklerden gördüğün gibi bir ordu korumak zorunda kalıyor hem de anbean ve sürekli olarak.

Peki, o gerçek ne? İnsanın bir haddinin olduğu, içinde bulunduğu zaman/mekânla zaten sınırlı olduğu ve bir gün illa öleceği gerçeği.Hayatın ona hizmet veren bir LTD. ŞTİ. olmadığı gerçeği. Hayatın, gerçek hayatın içinde aslında onun doğada salınan bir akıllı hayvandan ibaret olduğu gerçeği.

Caput Draconis - mistikalem.com

Prof. Yaşam Koçu, NLP ve Öğrenci Koçluğu
Usui-Kundalini Reiki II
Seans/iletişim: w.erleichda@gmail.com

Instagram: ccaputdraconiss

www.youtube.com/user/thejenrachelblack