Bu hafta akış hızlanıyor

09 Kasım 2020 Pazartesi
Bu hafta akış hızlanıyor
Bu hafta akış hızlanıyor

Abraham Hicks insanın kendi enerji kaynağından beslenmesi ve onunla bir devinim kazanması hakkında şöyle diyor: “bir tren yolu düşünün. Her bir şey yapmak istediğinizde bir yöne doğru vagon koyuyorsunuz. Sonra o şeyi yapacak haliniz/vaktiniz/yeterince arzunuz olmadığını söylediğinizde aksi yöne bir vagon indiriyorsunuz. Böylece “yapmak istiyorum/yapsam iyi olurdu/yapmalıyım ama yapamam/o kadar da istemiyorum” döngüsünde, o tren yolu kilit olana kadar, yani kendi enerjinizi paralize edene kadar birbirini sıfırlayan beyan vermiş oluyorsunuz. Sonuçta hiçbir şey yapmadan oturup bir günü yiyorsunuz. Oysa tek bir, minimum zihinsel dirençle karşılaşacak, şeyi bile yaparak başlamak, ufacık, her ne olursa, o, sizin adım adım enerji akışınızın açılmasına izin verecek, böylece diğer şeyleri de yapacak hıza ulaşacaksınız.”

İşte tam olarak böyle bir haftayız. Mars retrosu bitmek üzere ve onun varlığı boyunca seyreden ataletimizin de sonu geliyor. Bir şeyleri ya yapamadığımız ya yapacak motivasyonu bulamadığımız için, bir de Merkür retrosu varken bol bol düşündük. Ancak haftasonu itibariyle düşünmek ciddi anlamda kabak tadı verdi (= Bu haftanın başıyla birlikte artık düşünmeyi, uzaklara dalmayı vs büyük oranda bırakıyoruz ve ufak ufak eyleme geçiyoruz ancak Aynı Hicks’in söylediği gibi, ufacık şeylerden ya da bizim için duygusal değeri en az olan şeyden başlıyoruz. Hafta ortasına doğru yeniayın etkisi de başlarken enerji hızlanacak gibi duruyor. Tam noktada hayatın bizlere “bak, uzun zamandır bu küçük balığın önünde sabırla beklediğin için ilk etapta enerjin tıkanma noktasına gelmişti, ancak şöyle bu tarafa dönersen, biz sana denizden koskoca hazinelerle gelmiş bir gemi getirdik” deme olasılığı çok yüksek. Yani bir süredir olmamasının, ulaşamamanızın canınızı sıktığı şeylerden çok farklı kanallardan, bir taşla iki kuş tadında kısmetler gelebilir. Aradığınız her ne ise: iş/aşk/düzen/para/arkadaş/ortam vs, hiç beklemediğiniz yerden, kendinizi biraz toparlamak için bu hafta başlayacağınız o ufak şeyden gelebilir ya da gelebileceğine dair sinyalleri bu hafta alabiliriz.

Dolayısıyla odak değiştirmeye ve sadece kendinizi açmak, akışı hızlandırmak için bile, yapmak istediğiniz sadece oturup örgü örmek bile olsa, bu hafta bir şans verin. Çok büyük sıçramalardansa, küçük ve kaygısız kapılardan girin. Kolaylıkla ve güzellikle olan daima doğru olandır. Sevgiler.

Caput Draconis - mistikalem.com

Prof. Yaşam Koçu, NLP ve Öğrenci Koçluğu
Usui-Kundalini Reiki II
Seans/iletişim: w.erleichda@gmail.com

www.youtube.com/user/thejenrachelblack