Bir şeyler değişsin artık diyorduk, zamanı geldi

08 Kasım 2020 Pazar
Bir şeyler değişsin artık diyorduk, zamanı geldi
Bir şeyler değişsin artık diyorduk, zamanı geldi

Günlerin Köpüğü

Bu günlerde çok umutsuz, fazlasıyla yorgun, bilhassa sevimsiz bir enerji yayıyoruz. Tüm sohbetlerimiz, işlerimiz, beraberliklerimiz kekremsi bir tatta seyrediyor.

Yapmak istediklerimizi, bu sene gibi bir sene de olsa başarmak istediklerimizi başaramadık, yapamadık. Her şey hazırdı, biz her şekilde hazırdık ama hayat gereken ortayı açmadı.  Ve artık bu durumun en azından bu sene sonuna kadar değişmeyeceğini de, asık bir surat ve bastırılmaya çalışılan bir öfkeyle kabul ediyoruz.

Bilhassa hayatla bağlar noktasında yedik darbeleri. O işin olmayacağını, o kişinin gelmeyeceğini, o ortama ulaşamayacağımızı, o bilmem kimlerden olamayacağımızı, filanca noktaya şuan varamayacağımızı farkındayız. Üstelik bunlar olsun diye, görülen o ki kendi derdi başından aşkın diğerleri de parmağını oynatmayacak.


İyi ki de oynatmayacak çünkü; Olmadı diye hayıflandığımız o şeyi, gerçekten kendi değer ve anlamında istiyor değiliz, onun emzik/favori oyuncak işlevi aradığımız. Hiç yalnız yürümediğimiz bir yolun başında olduğumuz için birilerini yanımızda istiyoruz, bazı ortaklar arıyoruz mesela, çok da sevdiğimizden değil. Hiç kalkamadığımız kadar şeyin altından kalkarsak, kendimizin hiç şahit olmadığımız kadar güçlü ve parlak halinden korktuğumuz için yardım istiyoruz, yoksa ihtiyaç duyduğumuzdan değil. Hiç gidemediğimiz kadar uzağa gitmek üzere olduğumuz için, bunu başaracağımızı bildiğimiz için, bazı şeyleri bırakamıyoruz, bağımlı olduğumuzdan değil.

2 yıl önce, tüm bunların başında "bir şeyler değişsin artık!" diyorduk. İşte zaman geldi. Birçok şey yıkıldı, yeniye yer açıldı. Eğer biz de değişir ve emzikleri bırakırsak, gerçekten bir level üst versiyonumuz olmayı kucaklarsak, bundan korkmayı bırakır, bunun eğlenceli/maceracı yanını görürsek, işte o zaman değişim tamamlanacak. Yepyeni bir döngü başlayacak.

Büyümeye direnmeyin, daha yüksekte titreşin.

Caput Draconis - mistikalem.com

Prof. Yaşam Koçu, NLP ve Öğrenci Koçluğu
Usui-Kundalini Reiki II
Seans/iletişim: w.erleichda@gmail.com

www.youtube.com/user/thejenrachelblack