27 Şubat Başak Dolunayının astrolojik yorumu

26 Şubat 2021 Cuma
27 Şubat Başak Dolunayının astrolojik yorumu
27 Şubat Başak Dolunayının astrolojik yorumu

27 Şubat'ta Başak burcunun 8 derecesinde verimli bir dolunay meydana geliyor ve bize bir süredir unuttuğumuz ancak önemli şeyleri hatırlatıyor.

Bu önemli şeylere gelmeden önce haritanın geneline baktığımızda gördüğümüz en önemli nokta şu: ekinoksa 21 gün kala yani kış döngüsünü bitirmeye yaklaşmışken, aslında geleceğe dair, kendimize dair, toplum önündeki rollerimize dair bir takım kararlarımızı gözden geçirmemiz gerektiğini farkına varıyoruz.

Değişen yaşam şartları içerisinde gelecek planlarımızın, yürüyeceğimiz yolların tekrar şekillenmesi gerektiğinin artık ayırdına vardık sanıyorum. Belki şimdiye kadar hem kendimizden hem diğerlerinden hem de hayattan çok fazla şey ya da şöyle ifade edeyim yanlış şeyler bekliyorduk. Bu beklentilerin yanlış olduğunu iddia etmek doğru olmaz. Burada suçlu aramanın hiçbir anlamı yok. Sadece biz başka bir hayat için hazırlanmıştık ancak dedikleri gibi yine Evren insan plan yaparken ona güldū, hatta içinden geçtiğimiz dönemi getirdiklerini doğru değerlendirirsek kahkaha attı bile Diyebiliriz.

Bunun şoku, acısı, yasi geride kalır ve yeni bir yol çizilmeye başlanırken bu Dolunay ile birlikte fark edeceğiz ki artık odaklanmamız gereken yer kendimiziz. Insan hayat yolunu totalde zaaflarına, yeteneklerine, arzularına ve kaygılarına göre belirler.

Yani şöyle ifade edeyim: negatif düşünceler, kalıplar, korkular ve kaygıları duvar, pozitif düşünceler, yetenekler ve azuları asfalt olarak düşünürsek, bize yol haritamız kendi zihnimizde aşikar olur.

Ancak hayatın kendisinde büyük kırılmalar ve değişiklikler olduğunda insanın kendine çıkardığı yol haritası hayatın üzerinde oturmaz. Böyle zamanlarda hayatı değiştirmek bireyler için mümkün olmayacağından, bireye düşen en önemli görev kendi yol haritasını yenilemektedir. Yani birey korkularını, yeteneklerini, kapasitesini her anlamda değiştirmek ve yenilemek ile yükümlüdür.

Hayatta kalmanın en önemli unsuru adaptasyonun yolu korku ve arzuları dönüştürmekten geçer. Bu Dolunay bize yeni yol haritamızı çizebilmek için kalbimizin hangi yanlarını geliştirmek ve hangi yanlarını tedavi etmek durumunda olduğumuzu gösterecek gibi duruyor. 

Bu noktada dolunayın Başak'ta olduğunu ve 5. Evde konumlandığını tekrar hatırlatmak isterim. Başak en temelde hemşire arketipidir ve 5. evde bir Başak dolunayı yolu çizebilmek için önce kendi kalbimize sifa getirmemiz gerektiğini göstermektedir. Çünkü yol haritası çıkarmak bir yana, herhangi bir yolda yürüyebilmenin en önemli şartı kalptir. Arzu duyan, arzu duyduğu şeyi kalben hisseden, kalben buna inanan, bu yüzden hayatın, evrenin onun arkasında olduğuna iman edebilen bir insanın yolunda hiçbir engel duramaz. Sonuçlar gecikebilir, roller değişebilir, vesileler çeşitlenebilir ancak o insan bilir ki yolun kendisi yaşam, yolun kendisi keyiftir. İşte bu Dolunay Uranüs'ten de aldigi açıyla aniden gerçekleşebilecek gelişmeler sayesinde aslında kalbimizin nasıl da yenilenmesi ve bu sorumluluğun nasıl da bizim üzerimizde olduğunu gösterecek gibi duruyor.

Bu değişimlerle ilgili ornek vermek gerekirse şimdiye kadar "insanlara güvenmiyorum Çünkü şöyle şöyle" dediğiniz bir kalıp geliştirmiş, "kendi kendime yasiyorum şu şu sebepten" diyerek kendinize bir yol haritası belirlemiş olabilirsiniz ancak hayatınız artık bu kalıplarla akmaya müsait olmayabilir. Bu noktada size düşen insanlara güvenmiyor oluşunuz ile ilgili geçmişten getirdiğiniz kalıpları dönüştürmek ve kalbinizin bu noktasını şifalandırmak olacaktır. İnsanlara güven konusunu para, evlilik, ilişkiler ya da gelecek planlarımız, aslında her şeye uyarlayabilirsiniz.

Bu süreçte alacağımız destekler de olacak, yolu ya da şifalanmayı tek başına götürecek değiliz. Hayat aslında tüm gücüyle arkamızda gözüküyor. Bu sebeple yine bu Dolunay civarında destek için gelen yol arkadaşlarımız ortaklarımız ya da fırsatlarımız peydah olabilir. Onları da özenle değerlendirmenizi tavsiye ederim. Bu Dolunay ile birlikte şubat ayının kapatıyoruz ve kesinlikle son zamanlardaki en sakin en verimli ay olan Mart'a geçiyoruz.

Şimdi Bugünlerde son bir idrak alacağız ve daha sonra neredeyse yaza kadar bunun üzerine çalışıyor, bunu geliştiriyor ve bunu tohumdan bir çiçek gibi yetiştiriyor olacağız.

O tohum evrenden gelecek ve o tohum Kalbe düşecek. İşte bu yüzden kalbinize iyi bakın.

Caput Draconis - mistikalem.com

Prof. Yaşam Koçu, NLP ve Öğrenci Koçluğu
Usui-Kundalini Reiki II
Seans/iletişim: w.erleichda@gmail.com

www.youtube.com/user/thejenrachelblack