27 Eylül Akrep burcunda Merkür transiti ve retrosu

26 Eylül 2020 Cumartesi
27 Eylül Akrep burcunda Merkür transiti ve retrosu
27 Eylül Akrep burcunda Merkür transiti ve retrosu

Merkür 27 Eylül itibariyle Akrep burcuna geçiyor, geçen sene olduğu gibi yine burada Retro yapıyor ve ancak 1 Aralık’ta Yay’a varıyor. Yani önümüzde retrolu, açılı, Terazili, Akrepli Merkür’ün olduğu 66 gün var.

Şu günlerde kendi psişemizin işleyişine dair çok önemli bir şeyi farkına varıyoruz usul usul: bize ne yansıtılıyorsa etrafımızdan, biz biraz da oyuz: dar çevremizin arzuları, korkuları, kaygıları, hazları, bizim zihnimizde, yaşamımızda, duygularımızda yankılanıyor. Yani özetle insan sahiden de en çok vakit geçirdiği beş insanın ortalaması haline geliyor. Oysa biz böyle olmak istemiyor, artık başka şekilde dünya ile etkileşime girmek istiyorduk değil mi? İşte şimdi başka bir dünya olduğuna inanmak için önce üvey annesinin aktardıklarından özgürleşmek, o aynaya artık bakmamak durumunda kalan, bakacak başka kimsesi olmadığı için de sezgilerine güvenmeyi öğrenen Rapunzel gibi bir süreç geçireceğiz. Gerçi, kendi hikâyemizde Rapunzel, başkalarının hikâyesinde üvey anne olacağız ya hoş.

Juno yazımda da kısaca bahsettiğim gibi bizler etrafımızdaki insanlar, bize göre hoş olmayan/riskli bir şey yapacağı zaman, onları uyarırız. Bu onları düşündüğümüz kadar, bizim aynamız olan o kişiyi de belli bir yansımada tutmak açısından kendimizi de düşündüğümüz bir süreçtir. Bu yüzden insan yakın çevresinin özetidir, keza çevresi de biraz onun özetidir. Bu yüzden düşünceleri/eylemleri değiştirmenin bir yolu da kimi önemseyeceğimizden geçer.

Şu günlerden Ekim’in yirmilerine kadar, bizi neler/kimler artık istemediğimiz şekilde aynalıyor, bunu farkına varabiliriz. Aynı şekilde kendimiz de nasıl göstermek istediğimizin aksinde davranıyoruz ya da başkalarını inatla bir noktada tutmaya çalışıyoruz, bu görülebilir. Sonraki bir ay boyunca da bu durumu çözmeye çalışıyor olacağız. Kâh yanlış aynalanmamak için fazla saklanacağız, görmemek için fazla kör taklidi yapacağız, kâh başkalarının ayağına fazla dolanacağız, bazen de koy vereceğiz ve eski halimize döneceğiz. Ancak Kasım’ın son haftasında hepimiz kendimizce bir denge yakalamış olacağız gibi duruyor.

Bu sürecin sonunda bazı insanlarla iletişimimiz oldukça zayıflayabilir, eskiden çok yakınımızdayken, süreç sonunda çok uzağımıza düşebilirler. Bazılarıyla komple görüşmeyi kesebiliriz. Bazılarıyla hala çok yakın durmaya devam edebilir, ama artık onlardan kendimizi izlemeyi bırakabilir, algılarından özgürleşebiliriz. Aynı şeyi bize de yapacaklardır tabi. Kasımın son haftası bu değişimi görünür hale getirecek adımlar da atılacak gibi duruyor ve sonuçta yepyeni bir kimlik için, Merkür 1 Aralıkta Yay’a geçiyor.

Tavsiyem bu süreci kişisel, sevgi ve değer odaklı almamak. İnsan en çok anne babasını sever, ancak onların bile kendine gösterdiklerinden, iyi bile olsa gösterilenler, bir yerde kaçmaya çalışır. İşte annenin gözünde hep çocuğuzdur, büyümek için bundan kaçmaya çalışırız, gibi. Dolayısıyla insanlar ne olmak istiyorlarsa, nasıl olmak istiyorlarsa daima o hali onlara yansıtacak gruplara, insanlara doğru meyil halinde olur. Bunu biz de yapacağız, onlar da, o yüzden küsmeye, kavgaya gerek yok. En iyisi ise bunun olmasına izin vermek olur. Ne bizi tutanları şeytan ne de bizim tuttuklarımızı hayırsız görmeye gerek yok. Kasım ortasına kadar Retro olacak Mars maalesef biraz böyle şeylerin olabileceğini gösteriyor. Ezcümle minimum hasarla sizi en iyi yansıtacak beş kişinizi bulmanızı ve eski beş kişinizi, güler yüzle uğurlayabilmenizi dilerim.

Sevgiler.

Caput Draconis - mistikalem.com

Prof. Yaşam Koçu, NLP ve Öğrenci Koçluğu
Usui-Kundalini Reiki II
Seans/iletişim: w.erleichda@gmail.com

www.youtube.com/user/thejenrachelblack