24 Temmuz Kova Burcu Dolunayının astrolojik yorumu

23 Temmuz 2021 Cuma
24 Temmuz Kova Burcu Dolunayının astrolojik yorumu
24 Temmuz Kova Burcu Dolunayının astrolojik yorumu

24 Temmuz günü sabah 4 küsürde Kova burcunda bir dolunay gerçekleşiyor.

Dolunay 7. Evde doğarken Güneş, Aslan'da ve 1. Evde biraz morarmış bir vaziyette bulunuyor.

Tepe noktası ile Chiron, 7. Ev çizgisi ile Pluto, 1. Ev çizgisi ile Merkür, 11. Ev çizgisiyle Uranüs kavuşuyor ve diyor ki; Sahip oldukları üzerinden kendini tanımlayan ve ancak sahip olduklarıyla kendini güvende hissedebilen insan bu ara kendine yazık ediyor.

Elde edilenlerin veya tutunulanların yük olduğu, esas benliğimizi yaraladığı, üstelik bize çok pahalıya mal olduğu bir süreçten geçiyoruz.

Bu şeyler ilişkiler, iş, maddi varlıklar olabileceği gibi, bizi biz yaptığını, değerli kıldığını sandığımız fikirler, davranışlar tutumlar, inanışlar da olabilir gibi duruyor. Ancak dediğim gibi: onlar artık bizi beslemiyor, bize iyi gelmiyor, aksine hem kaynaklarımızı tüketiyor hem de onları yaşatmaya çalışan zihnimiz, onlarla bulanıyor, önünü göremiyor ve belirsizlikle sınanıyor.

Bu da bir kısır döngü yaratıyor. Belirsizlik kaygı tetikledikçe eldekilere daha fazla tutunuyoruz, tutundukça sis ve karmaşa daha fazla artıyor. Merkür Yengeç'te. Yani bu ara zihin olaylara aklen değil duygusal bakıyor. Böylece meselelerin içinden çıkamıyor, ajitasyona düşüyor ve bu yüzden kendini olduğundan daha zayıf ve korunmaya muhtaç görüyor ve bu da tutunma ihtiyacını artırıyor.

Ancak Ay Kova'da doğuyor. Yani başka bir perspektif, yepyeni olasılıklar ve akıl ile, onlar vasıtasıyla gelecek güven, huzur, netlik ve çözüm duygulardan, ruhtan aşikar oluyor.

Kontrolsüz ve duygusal hissettiğimiz için duyguları daha fazla coşturmamak adına, içimize temas etmiyoruz ama, aslında ironik bir biçimde çözüm tam da orada yatıyor.

Çözümü bulabilirsek; bazı ilişkilerin bitmesi, diğerlerinin yepyeni bir şekilde yoluna devam etmesi, hayatla, diğerleriyle, şeylerle kurduğumuz bağlar yenilenecek gibi duruyor. Bu gerçekten zemin kaybettirmeyecektir. Selena Oğlak'ta ve 6. Evde. Bunu basitçe evin içinde eşyaların yerini değiştirmek olarak düşünelim, yoksa ev elden komple gitmiyor.

Korkmadan, sahip olduklarımızın değişken, baki olanın biz olduğunu ve bizi biz yapanın eldekilerin olmadığı unutmadan, cesaretle bir an için ipin ucunu bırakırsak, güçlü bir idrak anı, rahatlama, aydınlanma, yeni yollar, netlik ve güç bizi bekliyor. Merak etmeyin, hayat sizi tünelin diğer ucunda, elini uzatmış, gülümseyerek bekliyor.

Geriye bakmadan, o ele uzanın.

Caput Draconis - mistikalem.com

Prof. Yaşam Koçu, NLP ve Öğrenci Koçluğu
Usui-Kundalini Reiki II
Seans/iletişim: w.erleichda@gmail.com

www.youtube.com/user/thejenrachelblack