12 - 18 Temmuz haftası astroloji yorumu

12 Temmuz 2021 Pazartesi
12 - 18 Temmuz haftası astroloji yorumu
12 - 18 Temmuz haftası astroloji yorumu

Herkese musmutlu haftalar ki öyle olacağını da umuyorum çünkü uzun zamandır görmediğim ponçiklikte bir haftaya giriyoruz.

Fakat önce transitlerden biraz bahsetmek istiyorum. Dün, yani 11 Temmuz itibariyle Merkür uzuuun İkizler transitini bitirdi ve Yengeç burcuna geçiş yaptı. Hatırlarsanız ileriydi geriydi derken Merkür 4 Mayıs’tan beri İkizler burcundaydı.

Bu uzun ve sancılı transitte Yükselen İkizler içedönük ve kendiyle dertli, Yükselen Yengeç geçmişi, psikolojisi ve rüyalarıyla haşır neşir, yükselen Aslan arkadaş çevreleri içinde bir orada bir burada, fırsatlara cumburlop dalmakla temkinli olmak arasında, yükselen Başak kariyer ve sorumluluklarını düzenleme derdinde, yükselen Terazi önünü görebilme, plan yapabilme ve hayatını bir temele oturtabilme sancısında, yükselen Akrep borçları ve kredileri, psişesinin can sıkıcı kıvrımları, korku ve kaygıları ile arzuları arasında, yükselen Yay ikili ilişkileri, evlilik ve ortaklıklarının pençesinde, yükselen Oğlak sağlığı, iş hayatı, sorumlulukları ve düzenini oturtma çabasında, yükselen Kova “ay benim gönlüm neyi istiyor, arzum nedir Ya Rab!” krizinde, yükselen Balık ev tertibi, yaşam alanı ve kendini güvende hissetmeyi önceliklemede, Yükselen Koç kafasının içini bir düzene sokmaya ve son olarak yükselen Boğa kazançları, parası, değeri, ederi ve hakkı olanı alma derdindeydi.

Şimdi ise Merkür 28 Temmuz’a kadar Yengeç burcunda seyredecek. Çok daha duygusal, daha hassas bir zihin yapısında olacağız; öte yandan daha sakin, daha konusu neyse ona odaklı ve onu beslemeye hazır da düşüneceğiz. Bu süreçte Yükselen İkizler için konu kazanç arttırmak, öz değerlerini farkına varmak, yükselen Yengeç için “ben şimdi kimim ve kendimi nasıl ortaya koyacağım” sorusunu sorma, Yükselen Aslan için içe dönme ve biraz kendisi ile hemhal olma, mistisizm, yükselen yükselen Başak için hayatlarının sınırlarını biraz genişletme, yeni çevreler, fikirler ve keşifler peşinde koşma, yükselen Terazi için kariyer ve sorumluluklar ön planda tutma, yükselen Akrep için yol haritası çıkarma, gelecek planlarını oturtma, yükselen Yay için borç ve kredi konularına, bastırılan psikolojik kaygı/korku veya arzulara eğilme,  yükselen Oğlak için ikili ilişkileri konusunda yeni düzenlemeler yapma ya da yapılanları gözden geçirme, yükselen Kova için iş hayatını, gündelik düzenini, tertibini tekrar tesis etme, yükselen Balık için yaratıcılık, çocuk gibi konular olduğu kadar kendi coşkusunu da tekrar keşfetme, yükselen Koç için aile ve ev içindeki düzeni tertip etme ve belki de taşınma, yükselen Boğa içinse zihnini toparlama ve çevresini tekrar gözden geçirme zamanı olacak. Planlarınızı ona göre yapın.

Gelelim tekrar bu haftaya. Bu haftanın neredeyse tamamında Venüs ve Mars Aslan burcunda kavuşuyor olacak (tam kavuşum 13’ü) ve onlara çarşamba gününe dek Ay da eşlik edecek. Aynı günlerde, yani pazartesi-Çarşamba arası Merkür’le Jüpiter arasında da üçgen var. Yani Yiğit’in de dediği gibi şu günlerde de ruh eşinizi bulamıyorsanız üstüne oturmuş ya da yemiş olabilirsiniz (= Şaka bir yana yeni ilişkiler, ilişkilerde level atlamak, tatile gitmek, çok keyif verecek haberler duymak, bir süredir olmasını beklediğimiz şeylerin olması, kendimizi uzun zamandır olmadığı kadar iyi ve muktedir hissetmek, yapmak istediklerimize motive olmak bu hafta çok kolay. Haftanın ikinci arasında Neptün çeşitli açılar içinde yer alacak dolayısıyla her tip sanatsal faaliyet, kurgu, meditasyon, ermek için falan harika günler.

Öte yandan alkol alımında dikkat, normalden fazla çarpabilir ve hayal kurmanın sıcaklığı ile (özellikle ilişkilerde) sanrıya kapılmak arasındaki farkı da kaçırmamak da fayda var. Bu hafta yapmak istediğiniz şeyler, kurmak istediğiniz hayat için iman, kalpten güç, bir “yürü ya kulum” sıkıntısı çekiyorsanız, çözmeniz ve ihtiyaç duyduğunuz gücü damarlarınızda akan asil kanda bulmanız çok olası ki bence haftanın en güzel kıyağı bu. Her şey gönlünüzce olsun!

Caput Draconis - mistikalem.com

Prof. Yaşam Koçu, NLP ve Öğrenci Koçluğu
Usui-Kundalini Reiki II
Seans/iletişim: w.erleichda@gmail.com

www.youtube.com/user/thejenrachelblack