Yeniçağ

Yeniçağ

İsrail'de dehşet evinin tarikat lideri olan haham serbest bırakıldı

Dehşet evi olarak nitelenen evde bir haham, kendisine itaat etmemeleri halinde diğer dünya güçlerinince işkence edileceğini söyleyerek korkutan haham kadınların ifade vermemesi üzerine serbest kaldı.

Yeniçağ

Mutasavvıf Cemalnur Sargut annesi Meşkûre Sargut'u anlattı

Annesi Meşkûre Sargut’un son sözlerinin ‘Allah aşkında buluşalım!’ olduğunu söyleyen Cemalnur Sargut, "Hiçbir zaman yüzünde olumsuz bir ifade dahi görmedik, hep pozitifti" dedi.

Yeniçağ

Dilinizdeki lekelerin rengine göre sağlık sorununuz ne olabilir?

Tabi ki hekime sorulmadan tedavi yöntemi uygulanmaması en doğrusu. Ancak dilinizde leke gördüğünüzde renginden öncelikle hangi hekime başvuracağınıza dair fikir sahibi olabilirsiniz. Dil her halinin vücudumuz açısından...

Yeniçağ

Edirne Mevlevihanesi için semazenler yetiştiriliyor

Kentte 15. yüzyılda 2. Murat döneminde yaptırılan Edirne Mevlevihanesi'nin rölöve, restitüsyon ve restorasyonu için Valilik tarafından talimatı verilen projenin hazırlıkları devam ediyor.

Yeniçağ

Dubai çölünde dünya rekoru kıran yoga dersi

Emirates Grubu çalışanı, en çok milliyetten oluşan yoga dersi rekorunu kırarak Guinness Dünya Rekorları kitabına girmek için Dubai'ye akın etti. Gün batımındaki yoga dersine 144 farklı milliyetten Emirates çalışanı...

Yeniçağ

Aralıklı oruç diyetinde kaç saat yemek yenmemeli

Aralıklı Oruç Diyetinden çok tercih edilen yöntem 16 saat yemek yememek 8 saat ara vermek Aralıklı Oruç Diyetinde. Ancak uzmanlar kadınlara daha çok 10 saat yemek yememeyi ve 14 saat ara vermeyi öneriyor.

Yeniçağ

Glutatyon içeren besinler nelerdir

Glutatyonlu besinler sağlıklı beslenme ve tedavi amaçlı kullanılmaktadır.

Yeniçağ

Hangi renk, hangi duyguyu tetikliyor? Hangi renkler hangi sektörlerde tercih ediliyor?

Renkler duygusal tetikleyicilerdir. Ürün veya markaların nasıl algılandığını etkileyerek müşteri davranışlarını da etkilerler. Peki hangi renkler hangi sektörlerde tercih ediliyor?

Yeniçağ

Soğuk su ile yıkanmanın yararları nelerdir?

Doktorlar ve uzmanlar tarafından da önerilen soğuk duşların fiziksel ve zihinsel sağlığımıza birçok faydası var.

Yeniçağ

Mevlana yılında Mevlana'nın torunu Mevleviliği anlatıyor

Mevlana Yılında gerçekleştirdiğii programlarla Mevlana'nın mesajlarını dünyanın dört bir yanında insanlara anlatan Mevlana'nın torunu Uluslararası Mevlana Vakfı Başkan Yardımcısı Esin Çelebi Bayru yoğun ilgiden...