Zamanın Kalbinde İz Bırakmak

21 Ocak 2023 Cumartesi
Zamanın Kalbinde İz Bırakmak
Zamanın Kalbinde İz Bırakmak

Kova Burcunda  Sıra Dışı  bir Ay Döngüsü

“Tanrı, size istediğiniz insanları değil, ihtiyacınız olan insanları verir. Öyle ki bu insanlar size yardım edecek, sizi incitecek, size acı verecek, sizi terk edecek, sizi sevecek ve olmanız gereken insan olabilmenizi sağlayacaktır.” — Lao Zi—

21 Ocak 2023 Cumartesi günü (23.53) bir yaşam gurmesi olma bilincini ışıyan, evrensel kardeşliğin, evrensel aklın ve sezgisel farkındalığın simgesi, Kova burcunun  (1° 32’) , ilk dekanında (dekan yöneticisi; Venüs gezegeni);  hümanist, idealist, fütürist rüzgar dalgalarında Tanrıların Habercisi Hermes/ Thot/ Hanuman/ Magus’un  (Merkür gezegeninin kısmi asalet ışığında) şahitliğinde bilinçdışımızın ritmini ışıyan Ay ile tek ısı, ışık kaynağımız Güneş birleşiyor ve 2023 yılının ilk Ay döngüsü başlıyor. 

Dünya gezegeninde doğum-ölüm döngüsünde tekamül yolculuğunda olan, insan varlıkların akıl zeminlerinde en çok “insan olma” deneyiminde nasıl derinleşebileceklerine ilişkin yeni eylemlerin umutla filizleneceği, öz potansiyellerini nasıl doğurabileceklerine ilişkin özgün bilgilerin görünür olacağı, her şeyin birbirine bağlı ve her şeyin bir parçası olduğumuzu idrak edebileceğimiz güçlü bir döngüde bireysel özgün ritmimizle sörf yapmaya başlıyoruz. 

Aklın ötesine geçen bilişle bağlantımızı simgeleyen; hava elementinin sabit ve eril niteliğindeki Kova burcu bizlere “özgürlük”  kavramının derinlemesine bir tadına bakmamızı da işaret etmekte. Hatırlayalım ki; özgürlük varoluşunun sorumluluğunu bütünüyle almaktır. Bu sorumluluk bilincinin idrakı ancak kendimizi okumaya niyetimizin olduğu an tezahür edebilir.  

Bu zeminden baktığımızda Yeniay’ın doğum anının haritasında Yeniay’ın ışığının yönetici gezegeni ruhsal boyuttaki sağlığımızı en çok gözeten gezegen; Satürn’ün ışığının, Yeniayın ışığının dekan yöneticisi ve eş zamanlı olarak anın yükseleninde konumalanan   her ne kadar dışsal form olarak farklı görünürse görünsün her şeyin özde bir olduğu bilincini ışıyan  Terazi burcunun yönetici gezegeni, Venüs ile birleşmesi ve Yeniay’ın ışığının kısmi asalet ışığında yer alan Merkür gezegeninin Oğlak burcunda konumlanıyor olmasını göz önünde bulundurduğumuzda:  Bizi sınırlandıran her şeyin eş zamanlı olarak bizleri özgür kılacak olan dinamikler olduğunu hatırlamamız önemli. Bu sıra dışı döngüde ektiğimiz tohumları, yeni olarak başlatacağımız her şeyin neticesini   19 Ağustos 2024  tarihinde Kova burcunda  tezahür eden Dolunay sürecinde biçiyor, görüyor olacağız.  

Sıra dışı Ay döngüsü,  yaşam/hayat adını atfettiğimiz ölüm-doğum döngüsüyle kurduğumuz bağı yeniden inşa etmek, içsel bir kentsel dönüşüm süreci başlatmayı işaret ederkenkendimizi derin bir ritimde okuyabileceğimiz bireysel özgün ritmimize uygun bir psikolojik danışmanlık sürecine sebatla baş koymak, kendimizi daha net bir perspektiften görmek adına öz benliğimizin gıdası; meditasyon öğününü yaşam akışımızda köklendirmek, kainatın sembolik dili; astrolojiyi hafızamızda uyandırmak böylece ruhumuzun yolculuğunun izini sürmek ve zamanın kalbinde özgün bir iz bırakabilecek, kendimizi şaşırtacak eylemler adına cesaret göstermemiz işlevsel olabilir. 

Işık Olsun!