On Haziran İkizler Burcunda Halkalı Güneş Tutulması: Diriliş

07 Haziran 2021 Pazartesi
On Haziran İkizler Burcunda Halkalı Güneş Tutulması: Diriliş
On Haziran İkizler Burcunda Halkalı Güneş Tutulması: Diriliş

10 Haziran Perşembe günü 13.52 de 19 ° 47’ İkizler Burcunun 2. dekanında Merkür gezegeninin yönetiminde Mars gezegenin kısmi asaletinde “Oğlak Burcu” dekanında (dodekatemoria)  Halkalı Güneş Tutulması tezahür ediyor.

2021 yılının ilk Güneş Tutulması, kozmosun iletişim sihirbazının meraklı, objektif, çok yönlü, entellektüel, sürekli değişen deneyim rüzgarlarının akılcı ve esnek doğasında; anlayışı güzellikle birleştiren neşeli, öğrenci ruhlu, zeka küpü İkizler burcunun şeffaf, sosyal atmosferinde tezahür ediyor.

“Hiç aklından çıkarma genç adam:  ‘Öğretmenler kapıyı açar, içeriye kendin girersin’”.
Chen Hai Yang

Güneş Tutulmasının zodyak çemberinin en iyi hikaye anlatıcısı; İkizler burcunun 19 ° 47’ = benliğin bütünleşmiş doğasını simgeleyen “ Oğlak burcu” dekanında (dodekatemoria) tamamlandığını görüyoruz: “Herşeyi gören göz” ün simgesi Oğlak burcu; tasarım boyutunda öncü nitelikte zamanın gizilliğini sebatla ışıyan Satürn gezegeninin yönetiminde olduğu için; düşüncelerimizin yaratıcı gücü ile nasıl bir gerçeklik inşa ettiğimizi ve canlılar arasındaki en büyük mucize; “iletişim” boyutunu nasıl anlamlandırmayı seçtiğimizi net bir tonda gözlemleyebileceğimiz, azimli bir geçiş eşiğindeyiz.

AKIL MAHKEMİMİZDEKİ "DÜŞÜNCE" YARGICININ  KARARI NE OLACAK?

Güneş Tutulmasının tezahür anında Terazi burcu yükseliyor ve yönetici gezegeni Venüs, Yengeç burcunda konumlanmakta. İkizler burcunun Antisya burcunun Yengeç burcu olduğunu da göz önüne aldığımızda: Düşünce yargıcının kararının netliği; yaşam döngümüzdeki düşüncelerimizin ne ölçüde temiz, besleyici, hislerimizle eş ritimli ve en önemlisi varoluşumuzun tabiatının ritmi ile ne ölçüde uyumlu bir akışta olduğuna göre form kazanacak gibi görünüyor. Savunmamızı; hafızamızda inşa ettiğimiz güvenli alan ile var olan öz bağın içsel tınısına ve ait olma ihtiyacımızı nasıl beslediğimize odağımızı şefkatle yönelterek hazırlamak akıllıca bir seçim olabilir.

Yeniayın ışığı Merkür gezegeni ile birleşiyor ve eş zamanlı olarak Neptün gezegeni (Neptün gezegeni Pallas-Athene astreoidi ile birleşim konumunda) ile kare açı ve Plüton gezegeni ile Bi-quintile açısını gerçekleştiriyor…

Ayın ışığının dokunduğu tüm gezegenler “Mars” gezegenin kısmi asalet ışığının altında ve Mars gezegeni ise; 29° Yengeç burcunda “Satürn” gezegeninin kısmi asalet ışığında ve 11 Haziran itibari ile Aslan burcunda ilerlemeye hazırlanıyor:

”Lisanımın sırrı; dünyamın da sınırıdır.”
Ludwig Wittgenstein

“HAM”

Kulağımıza çalınan, gözümüzün önünden geçen,akıl kütüphanemizden süzülen bilgileri “HAM” yapmadan önce zihinsel olarak kas yaptığımız kaçış planımızı gözden geçirmemiz kendimizi yaşam oyununda nasıl var etmeyi seçtiğimizi ışıyacaktır.

Omurgamızın ne denli esnek olduğuna ve akciğerlerimizin varoluşsal gücüne anlayışın ihtişamlı gücü ile odaklanabileceğimiz , kaosa yeni bir düzen getirebilmek adına düşüncelerimizin dönüştürücü gücüne konsantrasyonumuzu derinleştireceğimiz ilahi aşk deneyimine doğru kıymetli bir kapı açılıyor…

SESİNİN RİTMİNİ CAN KULAĞIN İLE DİNLE !

Eylem fonksiyonumuz Mars gezegenin ışığını yoğun bir tonda duyumsadığımız Güneş Tutulması bizlere önümüzdeki 6 ay boyunca “öz eylemlerinin imzasının rezonansını” marka haline dönüştürmemizi işaret ediyor.

Bu süreç boyunca neler gerçekleştirebiliriz? 

1. Haftanın bir gününü “sessizlik orucu” tutmaya adamak. Varoluşumuza tanık olmak; içsel sesimizin yaratıcı gücüne olan güvenimizi yeniden diriltecektir.
2. Sinir sistemimizin el frenini indirmemiz işaret edilirken; sinir sistemimizin ritmini düzenlemek amacı ile «Kayropraktik» tedavi metodolojisinden fayda sağlayabiliriz.
3. Bedenimizin ihtiyaçlarını bilinçli bir farkındalıkla dinlemeye zaman tanımayı hatırlayarak günlük rutinimize «topraklanma egzersizleri»ni entegre etmeyi seçmemiz işlevsel olacaktır.
4. Öfke duygusunun enerjisini ve tutkularımızın ritmini nasıl ifade etmeyi seçtiğimizi net bir tonda duyumsayabilmek adına «Yaratıcı Sanat Terapi» metodolojisinden fayda sağlayabiliriz.
5. Doğumdan önceki ruh tohumumuzun öz seçimlerimizin sesini dinlemek, yaşam planımızı hatırlamak için Özge Genlik tarafından astroloji-psikoloji- yoga ilimlerinin harmonisinin temelinde oluşturulmuş «Doğum Hikayemi Yeniden Yazıyorum» atölye çalışmasına katılmayı seçebiliriz.

Uzman Psikolog Özge Genlik
Vesta77 Psikolojik Dönüşüm ve Yaşam Akademisinin Kurucusu

İnstagram: @oozgegenlik

Facebook: www.facebook.com/ozge.genlik

www.vestaakademi.com

https://vesta77akademi.blogspot.com

http://oozgegenlik.blog