Bugün beklenmeyi bekle!

29 Eylül 2020 Salı
Bugün beklenmeyi bekle!
Bugün beklenmeyi bekle!

Günaydın bugün beklenmeyi bekle!
Değişken, sürprizli, biraz derin ve eş zamanlı olarak hızlı akan bir atmosfere merhaba diyoruz.

Hayal kurar mısınız?

Peki bir diğerinin hayalini gerçekliğe dönüştürmek üzere Dünya gezegeninde ne kadar önemli bir evrensel kimliğiniz olduğunu hiç düşünmüş müydünüz?

Şimdi odağımızı evrensel kimliğimize yöneltmek ve gördüğümüz, duyumsadığımız canlılara şefkatle, merhametle, yüreğimizden bir iyilik gerçekleştirmek adına derin bir gün, haydi bir iyilik gerçekleştir!

Bu çok ufak/minik bir adım bile olabilir; hiç tanımadığımız bir can için kalben iyi bir dilek dilemek, dua etmek, birşey adamak, bağış gerçekleştirmek, bir fidan dikmek, kuşları beslemek vb.

Ay Balık burcunda büyüyen ay fazında ilerlerken; bilinçdışının engin derinliklerine doğru yol almak adına destekleniyoruz. Bağlı olduklarımız ile bağımlı olduklarımız üzerine konsantrasyonumuzu yoğunlaştırabilir böylece yaşamsal varoluşumuzu destekleyen öz bağın niteliği ile rahatlıkla temas edebiliriz. Bağımlılıklarımızın ardındaki en temel ihtiyacı duyumsamak ve görmek ardından bu ihtiyacı öz doğamıza uygun bir biçimde nasıl besleyeceğimizi keşfedebileceğimiz bir süreç deneyimi...

Hatırlayalım ki; iyi ya da kötü; yanlış ya da doğru yoktur. Enerjinin doğası saf ışıktır, bu enerjiyi nasıl kullanmayı seçtiğimiz ona birtakım nitelikler atfetmemize vesile olur. Şimdi enerjimizi neye nasıl yönlendirmeyi seçtiğimizi gözlemlemeye ne dersiniz? Meditasyon uygulamaya başlamak, meditasyon pratiğinde derinleşmek adına güçlü bir biçimde destekleniyoruz. Haydi şimdi meditasyon zamanı!

”Mantık sizi A noktasından B noktasına götürür. Hayal gücü ise her yere.”

Albert Einstein

Uzman Psikolog Özge Genlik
Vesta77 Psikolojik Dönüşüm ve Yaşam Akademisinin Kurucusu
www.vestaakademi.com

https://vesta77akademi.blogspot.com

http://oozgegenlik.blogspot.com/