2021 yılının ilk Ay Tutulması Yay Burcu’nda

22 Mayıs 2021 Cumartesi
2021 yılının ilk Ay Tutulması Yay Burcu’nda
2021 yılının ilk Ay Tutulması Yay Burcu’nda

Gökyüzünde tutulma mevsimi başladı: 2021 yılının ilk Ay Tutulması Yay Burcu’nda 26 Mayıs 2021 ve Güneş Tutulması İkizler Burcu’nda 10 Haziran 2021 tezahür ediyor.  İkizler Burcu “ham bilgi” ye odaklı iken; Yay Burcu “deneyimden sentezlenerek yayılan bilgiyi” ifade etmektedir.

Şimdi içimizdeki tutulmanın ritmine uyumlanarak; yeni bir alışkanlık döngüsü” yaratmanın tam zamanı!  Eylemlerimiz (söz de bir eylemdir) öz niyetimizin ifadelerini dokur böylece içimizdeki herşeyin yaratıcı bir biçimde tezahürü gerçekleşir ki biz bunu “iletişim” olarak nitelendiriyoruz.
Herşey bir enerjidir. Dolayısı ile bilgi de enerjidir. Şimdi öz insani doğamızın ham bilgisi ile iletişim kurma vakti! Bunun için biraz zihnimizdeki ‘samskara’ lar (zihinsel iz) üzerine çalışmalıyız:

Ay Tutulması -26 Mayıs Çarşamba-anında Başak Burcu yükseliyor ve Vesta astreoidi Başak Burcu zemininde konumlanmakta, ne kadar kendi merkezimizde olduğumuz ve ne ölçüde yüreğimizin sonsuz alevinin izini sürdüğümüz ön plana çıkıyor.

Yaşam döngümüzde niyetlerimizi kristalleştiren, ve öz misyonumuzu gerçekleştirmemiz yönünde bizi anlayışla destekleyen eli sopalı öğretmenimiz Satürn gezegeni 23 Mayıs Pazar günü itibari ile fütürist Kova burcunun ikinci dekanında (Merkür gezegeni yönetiminde) geri hareketini gerçekleştirmeye başlıyor!

Şu an bu enerjiyi duyumsuyoruz. Atmosfer oldukça ağır ve melankolik değil mi? :) Bu sürecin ana mesajı şöyle sesleniyor: “gölgelerin ile yüzleşme ve bütünleşme vakti!” Gölgelerimiz; kendi içselliğimizde engellediğimiz, korktuğumuz belki bazen suçluluk duyumsadığımızdan dolayı bir diğerine yansıttıklarımız, ile bütünleşme süreci başlıyor... Bireyselleşmek adına bir kapı aralanıyor.

Merkür gezegenin de 30 Mayıs tarihinde geri hareketini başlatıyor olduğunu göz önüne aldığımızda; gölgelerimizin sesini dinlemek için akıl kütüphanenizde epey bir derinleşebileceğimiz harika bir zaman döngüsü ! Hatırlayım ki bizi engelleyen dinamikler eş zamanlı olarak özgürleşmemiz ve bireyselleşmemizi sağlamaktadırlar.

26 Mayıs Çarşamba günü 14:13 de 5 ° Yay Burcunun 1. dekanında; Merkür gezegenin söz sahibi olduğu; Kova Burcu” dekanında (dodekatemoria) “Jüpiter” gezegeninin kısmi asaletinde idealist bir Ay Tutulması tezahür ediyor.

2021 yılının ilk Ay Tutulması, Zodyak çemberinin «anlam arayışı» boyutunu, inançlarımızı, ideolojilerimizi evrensel bilginin ışığında oluşturduğumuz hayat felsefemizi ışıyan süreç odaklı, iyimser, hevesli motivasyonu ile keşfetme odağımızı simgeleyen süreç odaklı Yay burcunun maceraperest, iyimser, umutlu, dürüst, ılımlı atmosferinde, Kova burcunun evrensel kardeşliği vurgulayan bilimsel doğasında tezahür ediyor.

Evrensel aklın döngüsünde yaşamın ritmi ile öz bağımızı sezgisel farkındalığımızın ışığında yeniden anlamlandıracağımız bir yenilenme döngüsü başlıyor.

Ay Tutulmasının tezahür ettiği anın haritasında yaşam döngümüzü mikroskop altında analiz etmemizi işaret eden arınmanın-kendi merkezinde olmanın-hizmet sunmanın/emek vermenin önemini vurgulayan marifetli Başak Burcu yükseliyor. Bilincimize yeni bir sağlık bilinci doğarken, kendi merkezimizde olmanın öncelikle kendimizi iyileştirmenin metotlarını keşfetmek için içe yönelmenin, özümüzdeki sonsuz alevin işaret ettiği yolu sürmenin zihnimizi toksinlerden arındırdığını keşfediyoruz.

Ay Tutulmasının tam tamamlanmasının hemen öncesinde Apex noktası (kilit noktası); Jüpiter gezegeni olan değişken burçlardaki T-kare açı kalıbı kesinleşiyor.

Değişime giden yolun ilk basamağı: olanı olduğu gibi kabul etmek; ikinci basamağı ise: var olanı mümkün olabildiğince abartmaktan geçer.

Şimdi insan ırkı; insanlığın bilgisini uyandırmak adına, birçok felsefi-dini inanç sisteminden arınmak ve içsel öz bilgeliğinin sesini dinlemek üzere zihninin kumanda merkezini fark etmeye başladığı bir yenilenme yenilenme döngüsüne geçiş gerçekleştiriyor.

Mutluluğun ve evrenle uyum içerisinde olmanın yegane yolunun «bir diğerinin rüyasını
gerçekleştirmek» olduğunu keşfedeceğimiz bu süreçte içsel deneyimden damıtılan ve özümsenen bilginin en temel sonsuz güç olduğunu ve düşüncenin yaratım gücünü yeniden keşfedeceğimiz, «insanı görmeye başlamak» adına adım atacağımız bir döngüdeyiz.

Tutulmanın Yay burcunun Kova burcu ve Merkür gezegeninin dekanında, Jüpiter gezegenin kısmi asalet ışığında tamamlanması; insanlığın öz bilgisini açmanın bir yolunun:
nefes döngüsündeki altın ipliğin sarmal bağını görmeye başlamak olduğu işaret ediliyor.

Önümüzdeki 6 ay boyunca bugüne değin zihnimize enjekte edilen tüm kitap bilgisinin, ve samskaraların izlerinden arınmak, vurgulanırken neler gerçekleştirebiliriz?

1. Yeniden görmeyi hatırlamak için öncelikle insan bedenini tanımak, bedenimiz ile ilişkimizi gözlemlememiz ve bedenimizin sesine güvenmeyi hatırlamak için psiko-terapi süreçlerinden, bireysel yoga uygulamalarından fayda sağlayabiliriz. Beden; bilinçdışıdır. Bilinçdışındaki hikayeyi bilinçli bir farkındalıkla bilinç yüzeyine davet etmek için gölge boyutumuz ile yüzleşmek iyi bir başlangıç olabilir.

2. Kendi sesini dinlemek! Konuşurken ses tonunuzun nasıl dalgalandığını izler misiniz?
Ses; bilinçtir. Bilincimizin doğasını yeniden keşfetmek, yeniden insan olabilmenin önemli bir adımı!
Bu süreçte sesimizin ritmini çözümlemek üzere emek vermek işlevsel olacaktır. Bu bağlamda aklın enstrümanı «mantra»lardan fayda sağlayabiliriz.

3. Sessizliği dinle ve izle! Zihini terbiye etmenin ilk adımı: konsantrasyon becerisini keskinleştirmektir. Ruhun öz besini; meditasyonu günün üç öğününe eklemek,
boşluk alanları oluşturmak, bilinçli olarak dinlemek ve dinlemek önümüzdeki süreçte önemli.

4. «Dijital bir göçebe yaşamı» deneyimine açılmak, yaşam döngüsündeki merkezimizi yeniden anlamlandırmamızı destekleyecektir.

5. «Boş vermeyi» hatırlayın. Hayata gülümseyin ve haftanın iki günü her türlü iletişim cihazını kapatarak özünüzdeki wi-fi ağına bağlanmayı bir alışkanlık haline dönüştürmeyi deneyin.
6.Kalbinize ve karaciğerinize iyi bakın! Düzenli fiziksel ve zihinsel egzersiz programınızı kalbinizin özgün ritmine göre oluşturmanı işlevsel olacaktır.

***

Gölge benliğinizin dinamiğini astroloji zemininde keşfetmek ister misiniz? Kadim bir öngörüm tekniği olan “antisya” öğretisi ile tanışmak isteyenler için 29 Mayıs Cumartesi günü 16:00-19:00 atölye çalışmamıza davet ediyorum  

Detaylı bilgi ve kayıt için : vesta77akademi@gmail.com

Uzman Psikolog Özge Genlik
Vesta77 Psikolojik Dönüşüm ve Yaşam Akademisinin Kurucusu

İnstagram: @oozgegenlik

Facebook: www.facebook.com/ozge.genlik

www.vestaakademi.com

https://vesta77akademi.blogspot.com

http://oozgegenlik.blog