10 Temmuz Yeni Ayı insanlığın hafıza sınırlarını dönüştürecek

10 Temmuz 2021 Cumartesi
10 Temmuz Yeni Ayı insanlığın hafıza sınırlarını dönüştürecek
10 Temmuz Yeni Ayı insanlığın hafıza sınırlarını dönüştürecek

"Biz bilinçdışınızı bilince dönüştürene kadar, o sizin hayatınızı yönlendirecek ve siz ona kader diyeceksiniz.”  der Carl Gustav Jung.

Kader ismini atfetmeyi seçtiğimiz “alışkanlık döngümüzü” çözümlemek ve yeniden yapılandırmak bizim Özgür irademizle gerçekleştireceğimiz bir seçim eylemidir. Alışkanlık döngümüzün bizi nasıl bir boyutta beslediğini görebilmenin objektif bir yolu; doğum anımızdaki gezegenlerin etkileşimlerinden oluşan haritamızın dinamiklerini hatırlamak anlamlı bir başlangıç olabilir.Doğum haritamız; bilinçdışı dinamiğimizin mandalasıdır.

Ancak gezegenler sürekli hareket halinde oldukları gibi, gezegenlerin kendi döngüleri doğum haritalarımızdaki gezegenlerin konumları ile sürekli değişen açı kalıpları ve döngüler oluşturmaktadırlar...

Alışkanlık döngümüzün beslenme ihtiyaçlarımızı nasıl giderdiğini irdelemek için bilinçdışımızın ritmini ışıyan Ay, bizlere iyi bir rehberlik sunabilir.

Takvimsel zaman döngümüze göre her ay, Ay doğum anımızda bulunduğu konumun üzerine gelir. Dolayısıyla doğum öncesi-doğum süreci ve doğum sonrası neler duyumsadığımıza ilişkin çok önemli bilgileri bilinçdışımızdan, bilincimize doğru Ay ın soğuk ışığını izleyerek yansıtabiliriz. Her ay bu döngü sürecinde neler duyumsadığımıza, hangi eylemleri nasıl gerçekleştirmeyi seçerek yaşatıladığımızı objektif bir bilinçle dikkatle gözlemlememiz işlevsel olacaktır. Ayrıca Güneş ve Ay ın hangi dans ritminde (Ay Fazları) Dünya gezegeninde beden almayı seçtiğimiz de eylemlerimizin kökündeki en temel motivasyon kaynaklarımızı göstermektedir.

Bu ay 10 Temmuz Cumartesi günü Yengeç burcunun “Kova” Burcu dekanında (dodekatemoria) Merkür gezegenin kısmi asalet ışığında “insanlığın hafıza sınırlarını dönüştürecek” insan olmaya değin yeni bilgilerin doğacağı evcil bir Yeniay doğuyor.

Bu Yeniayda zihnimize ektiğimiz tohumların somut tezahürleri ile 7 Ocak 2023 tarihindeki 16 derece Yengeç burcunda tezahür edecek Dolunay sürecinde yüzleşeceğiz.

Burada size aktarmak istediğim; bir ayda meydana gelen Yeniay-Dolunay döngülerini daha geniş bir açıda; Ay'ın 9 aylık döngülerini takip ederek zihnimizde tohumlamayı seçtiğimiz deneyimlerin süreçlerini izlemek daha sağlıklı ve işlevsel olacaktır.

Uzman Psikolog Özge Genlik
Ruh Sağlığı Uzmanı - Vesta77 Psikolojik Dönüşüm ve Yaşam Akademisinin Kurucusu

İnstagram: @oozgegenlik

Facebook: www.facebook.com/ozge.genlik

www.vestaakademi.com

https://vesta77akademi.blogspot.com

http://oozgegenlik.blog