Teknoloji

Teknoloji

Twitter'ın hesabı X.com oldu ama binadaki x de sorun çıkarttı

ABD'nin San Francisco eyaletindeki Twitter genel merkez binasının üzerindeki dev, parlak X logosu bölge sakinlerinin şikayetiyle kaldırıldı.

Teknoloji

Devlet tasarruf için açık kaynak kodlu yazılımlar kullanacak

Kamuda Açık Kaynak Kodlu Yazılım Kullanımı (AKKY) ile İlgili Cumhurbaşkanlığı Genelgesi, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Teknoloji

Yapay Zeka korkusu Frontier Model Forum'u kurdurttu!

Yapay zekanın beraberinde getirdiği güvenlik riskleri tartışma konusu olmaya devam ederken; apay zeka şirketleri Anthropic, Google, Microsoft ve Open AI el ele vererek Frontier Model Forum'u oluşturdu.

Teknoloji

TikTok'a metin ekleme özelliği eklendi

Twitter'ın "kuş" logosunu "X" harfi ile değiştirmesinin ardından Çin merkezli kısa video paylaşım platformu TikTok, metin paylaşma özelliği getirdiğini açıkladı.

Teknoloji

Twitter'in logosu değişti: Gitti mavi kuş geldi X

Twitter’ın logoso artık mavi kuş değil. Elon Musk, dediğini yaptı ve mavi kuş logosunu değiştirdi. İşte Twitter'in yeni logosu

Teknoloji

Yapay zeka ile yıldızı parlayacak 10 meslek

Yapay zeka uygulamaları pek çok sektörde şimdiden çalışanların gözünü korkutuyor ve insan gücünün yerini almaya hazırlanıyor. Ama yapay zeka teknolojisi ile yıldızı daha fazla parlayacak meslekler de var....

Teknoloji

Anadolu Gezegen Gezgini Yarışmasıni Polonya Project Scorpio kazandı

ODTÜ yerleşkesinde oluşturulan Mars ve Ay yapay sahalarında düzenlenen uluslararası "Anadolu Gezegen Gezgini Yarışması"nın ödülleri sahiplerini buldu.

Teknoloji

Google Genesis ile gazetecilikte yapay zeka sayfası açılıyor

Google Genesis'in gazetecilere yardımcı olmak için üretildiği ifade edilse de haber ve makale yazabilecek olması zamanla onlara rakip olacağını gösteriyor. Google, Genesis adlı yeni yapay zeka aracını dünyaca meşhur...

Teknoloji

Meta'nın yapay zeka dili uygulaması Llama 2 ticari kullanıma açıldı

Facebook, Instagram ve WhatsApp'ın sahibi Meta, yapay zeka dil modeli Llama 2'yi Microsoft dahil büyük bulut sağlayıcılarının işbirliğinde ticari kullanıma sunuyor.

Teknoloji

Twitter'ın yeni rakibi Threads

Instagram ve Facebook'un sahibi teknoloji şirketi Meta, Twitter'a rakip olacak yeni sosyal medya platformu Threads'i 6 Temmuz'da kullanıma sunacak.