Teknoloji

Teknoloji

Atlas Okyanusu’nda kaybolan Titan denizaltısının enkazına ulaşıldı

Titanik'in Atlas Okyanusu’ndaki enkazına turistik amaçla sefer yaparken kaybolan denizaltının enkazı bulundu. Titan denizaltısının katastrofik şekilde patlayarak parçalara ayrıldığı açıklandı.

Teknoloji

Tatiliniz zehir olmasın istiyorsanız bu 8 tuzağa düşmeyin

Sahte ücretsiz seyahatlerden sahte kiralık evlere, USB şarj kablolarından Wi-Fi tehditlerine kadar pek çok dolandırıcılık yöntemi tatilde yolunuzu gözleyen tehditler arasında.

Teknoloji

İletişim ve bilişim esnafı federasyon kurdu

Türkiye’nin çeşitli illerindeki sivil tolum kuruluşlarının katılımı ile kurulan Türkiye İletişim ve Bilişim Federasyonu'nun (TİBFED) amacı Türkiye’nin 81 ilindeki iletişim ve bilişim esnafını aynı çatı altına...

Teknoloji

GENSED yeni yönetimini seçti, başkan olga Murat Özdemir oldu

Güneş Enerjisi Sanayicileri ve Endüstrisi Derneği GENSED’in yeni başkanı Tolga Murat Özdemir oldu.

Teknoloji

İstanbul Dijital Sanat Festivali başladı

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen İstanbul Dijital Sanat Festivali, açılışı, Atatürk Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen etkinlikle yapıldı.

Teknoloji

Bilimadamlarına göre çocuk Kral Tutankamon'un yüzü böyleydi

Mısır'ın ünlü çocuk firavunu Tutankamon'un yüzü, Avustralyalı, Brezilyalı ve İtalyan bilim insanlarından oluşan ekip tarafından uygulanan teknikle yeniden canlandırıldı.

Teknoloji

Yapay Zeka'nın risklerine karşı imza kampanyası başlatıldı

San Francisco merkezli Yapay Zeka Güvenliği Merkezi, yapay zeka kaynaklı risklere karşı öncelikli tedbirler alınması için imza kampanyası başlattı.

Teknoloji

Elon Musk'ın beyin çipi projesi kullanım için onay aldı

ABD'li iş insanı Elon Musk'un sahibi olduğu Neuralink firması, beyin çipi projesinin insanlar üzerinde denenmesine başlanması için ABD Gıda ve İlaç İdaresinden (FDA) onay aldığını açıkladı.

Teknoloji

Tıp Öğrencilerinin Girdiği Sınavı Geçen Yapay Zekanın mantığı sorgulanıyor

Derin öğrenim modeli yardımıyla sınavı geçmeyi başaran yapay zeka, eğitim verilerinde her zaman gerçeğe dayalı kaynaklar bulunmadığından bazen gerçekle bağdaşmayan yanıtlar oluşturabiliyor.

Teknoloji

Pubg Mobile oyuncuları dinozorlar çağına gidiyor

Ünlü dijital oyun Pubg Mobile 2.6 güncellemesi ile dinozorlar çağını savaş alanına getiriyor. Pubg Mobile 16 Mayıs – 18 Haziran tarihleri arasındaki Dinozor Diyarı tanıtımı ile oyuncularını tarih öncesine davet...