Teknoloji

Teknoloji

Elon Musk'un şaka yolu hedefi Twiter'i Titter yapmak

Geçtiğimiz günlerde Twitter logosunu Dogecoin logosu ile değiştiren Elon Musk, şimdi de Twitter'ın "w" harfini ortadan kaldırdı, sosyal ağın adını "Titter" yaptı.

Teknoloji

Cep telefonu ile ilk alo 50 yıl önce söylenmişti

Bugün neredeyse onsuz adım atılmaz hale gelen Cep Telefonları 50. Yaşını Kutluyor. Dünyanın ilk cep telefonu DynaTAC ile ilk "alo üzerinden 5o yıl geçti.

Teknoloji

Elon Musk'tan Twitter logosuna karikatürlü dokunuş!

Twitter'ı satın alan Elon Musk, Twitter'ın logosunu Dogecoin ile değiştirdi ama değişimin şaka mı gerçek mi olduğu henüz anlaşılmadı.

Teknoloji

Deniz suyu arıtma tesisi gökdelenden ucuz ama

Üç tarafı denizlerle çevrili olan Türkiye’nin teknolojisi takip etmemesinden dolayı ilerleyen zamanlarda su sıkıntısı yaşayacağın dikkat çeken Malzeme Mühendisi Erhan Mataracı Desalinasyon tesisinin önemine dikkat...

Teknoloji

TikTok kullanırken korunmak için neler yapmalısınız?

TikTok hakkında bilmeniz gerekenler ve TikTok’ta gizliliği korumanın beş yolu

Teknoloji

İSPARK otoparklarına şarj istasyonları kurulacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, elektrikli araçların şarj ihtiyaçlarını karşılayabilmek amacıyla İSPARK otoparklarına şarj istasyonları kuracağını açıkladı.

Teknoloji

WhatsApp'ta yasak getirecek davranışlar

WhatsApp'ta yasaklanmak istemiyorsanız, bunları yapmamanız gerekiyor.

Teknoloji

Çocukların mobil uygulama ve oyun alışkanları incelendi

Oyun oynamak ve sosyal medya uygulamalarını kullanmak için gece yarısını bekleyen Türkiye’deki çocukların yüzde 49’u 23:00 – 04:00 saatleri arasında mobil oyun oynuyor.

Teknoloji

IO Interactive Türkiye ofisini kuruyor

Oyun dünyasının dev firmalarından IO Interactive’in İstanbul ofisi faaliyetlerine başladı ve farklı alanlarda görev yapacak takım arkadaşları aradığını duyurdu.

Teknoloji

Aboneliğe dayalı uygulamalar içn ipuçları

Aboneliğe dayalı uygulamalar, çok büyük bir Pazar. Aboneliğe dayalı uygulamalara rağbet, son yıllarda sağlık uygulamalarından-oyun uygulamalarına kadar tüm sektörlerde yükselişe geçti .