Teknoloji

Teknoloji

Elon Musk, Twitter CEO'luğundan ayrılıyor

Twitter CEO'su Elon Musk, şirket için yeni bir CEO'yu işe aldığını duyurdu.

Teknoloji

TÜBİTAK'ın destekleyeceği 12 yüksek teknoloji platformu açıklandı

12 platform; döngüsel ekonomi, akıllı şehir, elektrikli araç ve batarya teknolojileri, nanoteknoloji, gıda arzı güvenliği, sürdürülebilir tarım teknolojileri, nöroteknoloji alanlarında çalışacak.

Teknoloji

Daha hızlı bilgisayar için yapmanız gereken 10 ince ayar

Sabit sürücünüzde yer açmak, aygıt ve yazılım sürücülerini güncellemek gibi yöntemlerle yavaş çalışan bilgisayarınızı hızlandırın. Yeni bir donanım satın almadan önce aşağıdaki ipuçlarını kullanın....

Teknoloji

Twitter'da Elon Musk döneminde yaşanan değişiklikler

ABD'de elektrikli otomobil devi Tesla ve SpaceX'in kurucusu ve dünyanın en zengin kişilerinden Elon Musk, dünya çapında da yakından takip edilen bir profil olma özelliği taşıyor.

Teknoloji

Bloggerların bilmesi gereken önemli 5 güvenlik ipucu

Her blog yazarının veya haber yazarının internet güvenliği bilgisine sahip olması gerekir. İşte blog siteleri için gerekli güvenlik bilgileri:

Teknoloji

Yenilenmiş Ürünlerin Satışı Hakkındaki Yönetmelikte Değişiklik Yapıldı

Yenilenerek kullanıma sunulabilecek ürünler arasına akıllı saatler, bilgisayarlar (dizüstü, masaüstü), oyun konsolları ve modemler de eklendi.

Teknoloji

Avrupa'da kapalı ve beklemedeki cihazlar daha az enerji kullanacak

Avrupa Birliği (AB), televizyon ve oyun konsolu gibi çeşitli teknolojik cihazların kapalı veya beklemedeyken elektrik tüketimlerini daha da düşürmeye yönelik yeni kurallar hazırladı.

Teknoloji

Almanya tüm nükleer santrallerini kapattı

Almanya'da nükleer enerji dönemi sona erdi

Teknoloji

Yapay zekanın ahlaki ve hukuki konumu tartışılıyor

hukuk gibi kritik alanda bile dünyada bazı bölgelerde pilot uygulamalarla kullanılmaya başlanması, Yapay zeka'nın insanlar için hayati önem taşıyan anlarda söz sahibi olmasını tartışmaya açıyor

Teknoloji

Yenilebilir ambalajlar atık sorununa altertatif çözüm sunuyor

Yakın zamanda hamburgerin, dürümün, patetesin kağıdını, kahvenin, çayın ve meşrubatın bardağını yiyenleri görürseniz şaşırmayın.