Yaşam

Yaşam

Kedilerin kurabiye yoğurma hareketi ne anlama geliyor?

Yoğurma hareketi yağan kediler, aslında sizi sevdiğini gösteriyor.

Yaşam

Kıyamet buzulu her geçen gün daha hızlı eriyor

Antarktika'da kıyamet buzulu olarak anılan Thwaites Buzulunun erime hızını ısınan okyanus suyu ile daha da hızlandığı ortaya çıktı..

Yaşam

Bugünkü şartları 2030 yılında yaşayabilmek için 3 dünyalık kaynak gerekiyor

Ekosistemlerin yalnızca yüzde 15’ini restore etmek bile canlıların yaşam alanlarını iyileştirerek biyolojik yok oluşları yüzde 60 azaltabilir

Yaşam

İstilacı türler Akdeniz'de Pinaların soyunu kuruttu

Güneyden gelen istilacı türler Akdeniz'de biyoçeşitlilik kaybına yol açıyor. Deniz suyundaki atıkları süzerek filtreleyen Akdeniz'in en büyük çift kabuklusu pinalar Akdeniz'de yok oldu.

Yaşam

Erkan Yolaç'ın eşi, Asuman Tuğberk Yolaç vefat etti

"Sevda Yolu", "Can Düşmanı", "Yılların Ardından" adlı yapımlarda rol alan, 1970 Türkiye Güzeli Asuman Tuğberk Yolaç son yolculuğuna uğurlandı.

Yaşam

ABBA grubuna şövalyelik unvanı verildi

ABBA grubu üyeleri, Anni-Frid Lyngstad, Agnetha Fältskog, Benny Andersson ve Björn Ulvaeus İsveç hükümdarından şövalyelik ünvanı aldı.

Yaşam

Hindistan'da filler trenlerden yapay zeka ile korunuyor

Hindistan'ın güneyindeki Tamil Nadu eyaletinde yetkililer, tren çarpması nedeniyle demir yolu hatlarında görülen fil ölümlerinin önüne geçebilmek için yapay zeka tabanlı gözetleme sistemi kullanıyor.

Yaşam

Türkiye'de 3497'si bitki 206'sı hayvan olmak üzere 3703 endemik tür yaşıyor

Orman, dağ, step, sulak alan, kıyı ve deniz ekosistemlerine sahip Türkiye, 3 bin 497'si bitki 206'sı hayvan olmak üzere 3 bin 703 endemik taksona (türe) ev sahipliği yapıyor.

Yaşam

Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir’e Yeni Zelanda Liyakat Nişanı

Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir’e Yeni Zelanda tarafından Liyakat Nişanı Onursal Üyeliği verildi.

Yaşam

Bal arılarını tehdit eden bir tehlike de pestisitler

Bazı böcek ilaçları, arıların bağışıklık sistemlerini zayıflatırken, navigasyon yeteneklerini bozarak üreme başarısını etkiliyor ve bu durum zamanla koloni kayıplarına ve popülasyonun azalmasına neden...