Yaşam

Yaşam

İş kadını Gülden Yılmaz: Kişiler ve kurumlar 8 Mart karnelerini değerlendirmeli

Kadın olmanın getirdiği çok yönlülük ve çok odaklı yaşama becerisi sayesinde hayatımda önemli olan her şeye gereken özeni gösterebildim diyen Gülden Yılmaz'ın kadınlara tavsiyeleri var.

Yaşam

Neslinin tükendiği sanılan yaratık yağmur birikintisine bulundu

Bartın'da bir süs havuzunda biriken yağmur sularının içinden nesli tükenme tehlikesi altındaki Kafkas şeritli semenderler bulundu.

Yaşam

Aslıhan Güner: Aşk olmadan olmaz!

Ünlü Oyuncu Aslıhan Güner uzun ve mutlu evliliğin sırlarını anlatırken, "Öncelikle; en yakın arkadaşınızla evlenin!" dedi.

Yaşam

Bursa'da denizde görenleri hayrete düşüren manzara

Marmara Denizi sularda yaşayan ve ancak mikroskopla görülebilen canlıların (plankton) çoğalması sonucu oluian mavi renkli parlamaları Bursa kıyılarında ortaya çıktı ve görenleri şaşkına çevirdi

Yaşam

Kutup ayıları için kıyamet çanları çalıyor

Nesli tükenmeye yüz tutan ve eğer tedbir alınmazsa 50 yıl içinde tarihe son fertleri de ölebilecek kutup ayılarının karşı karşıya olduğu zorluklar

Yaşam

Uzayın mavi bilyesinin rengi soluyor

Dünyanın uzaydan görünen rengi değişiyor: Mavi renk azaldı... İklim değişikliğinin kademeli ısınma etkisi nedeniyle gezegendeki okyanusların yarısından fazlasının son 20 yılda maviden yeşile...

Yaşam

Niğde'de dinozor fosili bulduğunu sandı

Türkiye'de dinozor fosili bulmak neredeyse imkansız olmasına rağmen Niğdeli bir vatandaş izlediği belgesellerinde etkisi ile dizonor fosili bulduğunu sandı. Peki ne buldu? Türkiye'de dinozor fosili neden yok?

Yaşam

Ömrü boyunca ne bir kadın ne bir otomobil ne de bir uçak gördü!

Athos Dağı'nın rahibi Mihailo Tolotos ömrü boyunca münzevi olarak yaşadı. 82 yıllık ömründe hiç kadın görmeyen rahip Mihailo Tolotos her şeyi sadece kitaplardan öğrenmeye çalıştı

Yaşam

Sayıları artan Yaban Kazları Vanlıları sevindirdi

Göçmen kuşların yolculuğunda en önemli güzergahlardan olan ve "kesin korunacak hassas alan" ilan edilen Erçek Gölü kıyılarında alınan önlemler, bölgede görülen yaban kazı sayısını artırdı.

Yaşam

Haluk Levent'e KKTC'den Vatanseverlik Ödülü aldı

KIbrıs'ta MİSP tarafından sanatçı Haluk Levent'e "Vatanseverlik Ödülü" verildi. Haluk Levent'e "Vatanseverlik Ödülü"nü KKTC Cumhurbaşkanı Ersin Tatar verdi.