Yaşam

Yaşam

Nadir görüntülenen Ak Kuyruklu Kızkuşu

Sulak alanlarında 340 kuş türünün yaşadığı Iğdır'da, ilk kez ak kuyruklu kızkuşu tespit edildi.

Yaşam

Sürdürülebilir beslenme açlıkla mücadeleyi gerektiriyor

Dünya nüfusundaki artış, iklim değişikliği konularına artan ilgi ve ortaya koyulan rakamlar “sürdürülebilir beslenme” kavramını dikkat çekici bir hale getiriyor.

Yaşam

Hatice Şendil ve Burak Sağyaşar'ın iç huzur formülü

Hayatın bir dengesi olduğuna ve niyetin önemine inanan oyuncu Hatice Şendil, "Burak ile ilişkimizin enerjisi ve dinamiği bireysel üretme üzerine kurulu. İç huzurumuzu böyle sağlıyoruz" dedi.

Yaşam

Hande Yener: Hastalıktan sonra maneviyatım yükseldi

Kanser olduğunu çevresinden gizleyen ünlü sanatçı Hande Yener; “Anneme tatile gidiyorum dedim ve ameliyat oldum. Bir sene boyunca meme kanseri sürecimi kimseye söylemedim" dedi

Yaşam

Görmek herkese nasip olmuyor: Bozkır Keleri

Soyu kuruma tehlikesinde bulunan ve nüfusu parmakla sayılacak kadar azalan bozkır keleri Tunceli'nin Pertek ilçesinde böyle görüntülendi.

Yaşam

Bozkır Kartalları da Kelaynaklar gibi korunacak

Türkiye'de sadece 12 çift kaldığı tahmin edilen bozkır kartalının korunması için Bozkır Kartalı Ulusal Eylem Planı hazırlanıyor.

Yaşam

Pembe Top kadınlar için Pınar Deniz'in elinden havalandı

Tüm dünyada Meme Kanseri Farkındalık Ayı olarak anılan Ekim ayında Pembe Top, dokuzuncu kez sahaya çıktı.

Yaşam

Dağıstan'da izi kaybedilen Şah Kartal geri döndü

Rusya'nın Dağıstan Özerk Bölgesi'ne göç ettikten sonra kendisinden haber alınamayan Kaşif Şahgaga isimli şah kartal, 5 ay sonra Türkiye'ye döndü.

Yaşam

Anadolu Parsı için eylem planı hazırlanıyor

Anadolu Parsı olarak bilinen Jaguar türünün soyunun tükenmediğinin anlaşılması üzerine yetkililer türü korumak için harekete geçti ve Anadolu Leoparı Eylem Planı hazırlama çalışmalarına başladı.

Yaşam

Dolandırıcıkta çağ atlandı: Uzayda kaldım, acil para lazım

İlginç olay Japonya'da yaşandı. Bir kadın internetten tanıştığı birisine uzaydan dönebilmesi için 30 bin dolar gönderdi. Dolandırıcı, kadına astronot olduğunu ve Dünya'ya dönüş bileti için paraya ihtiyacı olduğunu...