Yaşam

Yaşam

TÜDAV ve İş Bankası Marmara'nın deniz çayırlarını korumaya kararlı

Türkiye İş Bankası ve Türk Deniz Araştırmaları Vakfı, Marmara Denizi'ndeki endemik bitki örtüsü Posidonia oceanica'nın (deniz çayırları) korunması için "Denizlerin Geleceği: Deniz Çayırları" projesini...

Yaşam

Ünlü sanatçı Sümer Ezgü ve ailesi trafik kazasından sağ kurtuldu

Antalya'nın Korkuteli ilçesinde, ünlü Türk Halk Müziği sanatçısı Sümer Ezgü, eşi ve iki çocuğunun bulunduğu otomobil ile çekme karavan devrildi. Ezgü ve ailesi kazadan yara almadan kurtuldu.

Yaşam

Ödüllü güzel manken Hazal Çakmak güzellik sırlarını açıkladı

2020 yılında hem Miss Koza hem Miss Tourism Turkey güzeli seçilen, podyumlardaki başarısının yanı sıra ODTÜ'de sosyoloji öğrencisi olarak uluslararası kariyer hedefleri yapan İzmirli manken güzelliğini bakın nasıl...

Yaşam

Edirne'nin Bilge amcasının ibretlik öğrenme azmi

Edirne'de emekli olduktan sonra hurdacılık yaparak evini geçindiren Şevki Kılıç, 72. yaşında tarih bölümünü, seksen yaşına merdiven dayadığı günlerde Trakya Üniversitesi Arkeoloji Bölümünü...

Yaşam

Karsu: Bir köşede üzgün ağlarsan başkalarına destek veremezsin

Ünlü Müzisyen Karsu, en acılı günlerinde yaşama nasıl tutunduğunu ve insanlara yardım için nasıl çırpındığının sırlarını anlattı ve neden bir vakıf kurduğunu açıkladı.

Yaşam

Obezleşen kedi sayısı hızla artıyor

İnsan sağlığında olduğu gibi hayvanlarda da benzer bir artış eğilimine sahip obezite, son 10 yılda kedilerde yüzde 169 arttı.

Yaşam

Hollanda Büyükelçisi depremzedeler için İstanbul Boğazı'nı yüzerek geçecek

Sanatçı Karsu, sosyal medya hesabından paylaştığı video ile Hollanda Büyükelçisi Joep Wijnands’ın depremzedelere destek vermek için İstanbul Boğazı’nda yüzeceğini açıkladı.

Yaşam

Yürümenin Felsefesi'ni okudu; o gün bugündür yürüyor!

Yürümenin kendisi için bir felsefe haline geldiğini dile getiren 53 yaşındaki Necip Kökerer, otoban veya ana yollar yerine daha ıssız yollardan yürümeyi tercih ediyor.

Yaşam

Sarıkız nedir? Zararlı mıdır, zararsız mıdır?

Sarıömer, böğü, böyü, güneş örümceği, rüzgar örümceği olarak bilinen sarıkız aslında bir örümcek değil örümceğimsigillerden Türkiye'de yaklaşık 50 türü olan bir canlıdır. Sarıkız çığlık atar...

Yaşam

Vanlı Abdulvahap Semo arı adam olarak Guinness rekoru kırmak istiyor

30 yıldır arıcılık yapan Arı Adam lakaplı Abdulvahap Semo, organik bala dikkati çekmek için Guinness Rekorlar Kitabına girebilmek amacıyla üzerine yüzbinlerce arı topladı.