Dünyanın en büyük turşu kurma rekor denemesi yapıldı

Başkentin turşusuyla ünlü ilçesi Çubuk'ta "13. Uluslararası Çubuk Turşu ve Kültür Festivali" kapsamında, dünyanın en büyük turşu kurma rekor denemesi yapıldı.

Dünyanın en büyük turşu kurma rekor denemesi yapıldı
Çubuk Belediyesi tarafından Çubukabad Parkı'nda 13-16 Eylül'de gerçekleştirilecek festivalin tanıtım etkinliğinde, dünyanın en büyük turşu kurma rekor denemesi gerçekleştirildi.

Çubuk Belediye Başkanı Tuncay Acehan, Çubuk turşusunun patentinin ve uluslararası coğrafi işaret belgesinin alındığını söyledi.
16
Dünyanın en büyük turşu kurma rekor denemesi yapıldı
Kaliteden ödün vermeden dünyanın en büyük turşusunu kurarak Guinness Rekorlar Kitabı'na girmeyi amaçladıklarını dile getiren Acehan, Çubuk turşusunun ününün Türkiye'de ve dünyada bir kez daha duyurulacağını aktardı.

Festival için emeği geçen herkese teşekkür eden Acehan, "Bugün hep birlikte kuracağımız Çubuk turşumuzu 13-16 Eylül tarihlerinde yapacağımız 13. Uluslararası Çubuk Turşu ve Kültür Festivali'nde siz kıymetli misafirlerimize, Türkiye'nin her yerinden gelen dostlarımıza, konuklarımıza ikram edeceğiz" diye konuştu.
26
Dünyanın en büyük turşu kurma rekor denemesi yapıldı
300'ü aşkın satış standı kurulacak

Acehan, festivale katılımın önceki yıllardaki gibi yoğun olacağını ifade ederek, şunları kaydetti:

"Geçen sene bu festivali burada düzenledik. Bu yıl alanımızı çayın karşı tarafında 74 dönümlük piknik ve dinlence alanıyla biraz daha büyüttük. Stant satış sayımızı da 300'ün üzerine çıkardık. Böylece daha muhteşem bir festivali hep birlikte gerçekleştireceğiz. Kültür sokağını genişleterek daha zenginleştireceğiz. Önceki yıllardan farklı olarak iki sahnemiz olacak."
36