Bursa'nın 'Leylek Gölü' bu sezon binlerce ziyaretçi ağırladı

Uluabat Gölü'nün kıyısındaki yarımadada kurulan ve "leylek köyü" olarak anılan Bursa'nın Karacabey ilçesine bağlı Eskikaraağaç Mahallesi'ni bu sezon binlerce kişi ziyaret etti.

Bursanın Leylek Gölü bu sezon binlerce ziyaretçi ağırladı
Her yıl Afrika kıtasından göç ederek gelen leyleklere ev sahipliği yapmasından dolayı "leylek köyü" olarak anılan Bursa Karacabey'deki Eskikaraağaç, bu sezon binlerce ziyaretçi ağırladı.

Türkiye'nin, Avrupa Leylek Köyü Ağı'na üye olan tek mahallesi Eskikaraağaç ile Uluabat Gölü çevresindeki diğer mahallelerde evlerin çatılarına ve direklerin tepelerine yuvalarını yapan leylekler, Mayıs ayında kuluçkaya yattı.
16
Bursanın Leylek Gölü bu sezon binlerce ziyaretçi ağırladı
Karacabey Belediyesi'nin yürüttüğü çalışmalarla kayıt altına alınan göl çevresindeki 100'den fazla yuvada yavrularla birlikte yazı geçiren yaklaşık 500 leylek, sıcak yerlere göç etmeye başladı.

Üreme döneminde, başta Eskikarağaç Mahallesi olmak üzere Uluabat Gölü çevresi, leylekleri görmek için yurt içi ve dışından binlerce kişiyi ağırladı.
26
Bursanın Leylek Gölü bu sezon binlerce ziyaretçi ağırladı
Karacabey Belediye Başkanı Ali Özkan, ilçenin tarım ve hayvancılık dışında önemli bir turizm potansiyeline sahip olduğunu söyledi.
36