Hüsamettin Koçan’ın 70 yıllık birikimi: Ayağımdaki Diken

Ünlü Sanatçı Hüsamettin Koçan'ın kişisel geçmişine derinlikli bakış imkanı sunan “Ayağımdaki Diken” sergisi 28 Temmuz’a kadar AKM Galeri’de ziyaret edilebilir.

Hüsamettin Koçan’ın 70 yıllık birikimi: Ayağımdaki Diken
Atatürk Kültür Merkezi, Hüsamettin Koçan’ın otobiyografik sergisi “Ayağımdaki Diken” kapsamında üç özel etkinliğe ev sahipliği yapacak. Sergi ile eşzamanlı gerçekleştirilecek “Enstrümantal Anadolu Ezgilerimiz” konseri ve Koçan’ın rehberliğinde düzenlenen turlar, sanatseverlere renkli bir sergi gezme deneyimi yaşatacak. Koçan’ın kişisel geçmişine derinlikli bir bakış sunan “Ayağımdaki Diken”, 28 Temmuz’a kadar AKM Galeri’de ziyaret edilebilecek.
131
Hüsamettin Koçan’ın 70 yıllık birikimi: Ayağımdaki Diken
Ressam ve akademisyen Hüsamettin Koçan’ın Beyoğlu Kültür Yolu Festivali kapsamında açılan otobiyografik sergisi “Ayağımdaki Diken”, AKM Galeri’de sanatseverleri ağırlamaya devam ediyor. Atatürk Kültür Merkezi, Koçan’ın 44. kişisel sergisi olma özelliği taşıyan “Ayağımdaki Diken” kapsamında ilerleyen günlerde üç özel etkinliğe ev sahipliği yapacak. Anadolu’nun kadim melodilerini AKM’ye taşıyacak “Enstrümantal Anadolu Ezgilerimiz” başlıklı konser ve sanatçının rehberliğinde düzenlenecek turlar, sanatseverlere farklı ve renkli bir sergi gezme deneyimi yaşatacak. Koçan’ın sanatını müzik ve sanatçının anlatımı eşliğinde deneyimleme imkânı sunan etkinlikler, sanatçı ile sanatseverleri bir araya getirerek yeni diyaloglara da zemin hazırlayacak.

231
Hüsamettin Koçan’ın 70 yıllık birikimi: Ayağımdaki Diken
Hüsamettin Koçan’ın 70’inci yaşı vesilesiyle hayata geçirdiği “Ayağımdaki Diken”, 28 Temmuz’a kadar AKM Galeri’de gezilebilecek. İlk kez 2017 yılında Bayburt’un Bayraktar köyündeki Baksı Müzesi’nde sergilenen “Ayağımdaki Diken”, Anadolu’dan merkeze bir öneri olarak geliyor ve AKM’de sanatseverleri ağırlıyor.
331