IF Design Award 2021 ödüllü robot tasarımları

2021 yılında IF Design Award ile başarıları onaylanan tasarımlarda elektrikli süpürgeden güvenlik köpeğine ve fiziksel egzersiz için giyilebilir teknolojilere kadar birçok farklı ülkeden inovatif robotik tasarımlar bulunuyor.

IF Design Award 2021 ödüllü robot tasarımları
MIND KIT | Üretici: Vincross Inc., Pekin, Çin


MIND KIT, son derece entegre, kullanımı kolay programlanabilir bir robotik kitidir. Robotlarınızı oluşturmak için size tüm donanım ve yazılımları sağlar: çoklu sensörler, esnek hareket kontrolleri, güçlü işlemciler, yerleşik piller ve yeni yükseltilmiş robotik işletim sistemi MIND OS 2.0 ile tak-çalıştır modüler tasarıma sahiptir. İster yapımcılar, geliştiriciler, robotik meraklıları, ister robotik geliştirme konusunda öğrenci olun, MIND KIT, robotlarınızı öğrenmenize ve oluşturmanıza yardımcı olacak harika bir araçtır.
110
IF Design Award 2021 ödüllü robot tasarımları
Koda | Üretici: Delu Dynamics Technology Co., Ltd., Chengdu, Çin


KODA, yapay zekâ makine öğrenimine dayalı bir robot köpek. Dört adet üç boyutlu kameraya ve köpek hareket özellikleri veren on dört motora sahiptir. KODA, gelişmiş AI makine öğrenimi yeteneği sayesinde koşabilir, merdiven çıkabilir ve her çevresel koşula yanıt verebilir ve bunlar ile eğitelebilir. KODA, bir blok zinciri ağı aracılığıyla verileri paylaşarak ve optimize ederek zamanla daha akıllı hale gelecek şekilde tasarlanmış. KODA'nın AI beyni, ister üzgün, ister mutlu veya heyecanlı olsun, sesli komutlara ve duygusal duruma yanıt veriyor. Tasarım açısından, dost canlısı bir Labrador ve Doberman cinslerinden ilham alarak iyi bir denge kuruyor.
210
IF Design Award 2021 ödüllü robot tasarımları
Goliath | Üretici: Springa SRL, Milano, İtalya


Goliath CNC, büyük projeleri her yerde yürütmek için ilk taşınabilir ve otonom robotik araçtır. Bir masaüstü aletinden daha küçük olmasını sağlayan, çerçevesiz bir CNC makinesidir ve küçükten çok büyüğe konstrüksiyonları gerçekleştirmek için tasarlanmıştır. Goliath CNC, sahada veya saha dışında doğrudan iş parçasının üzerine yerleştirilmiştir. Makinenin konumunu iş parçası üzerinde üçgenleyen bir sensör sistemi ile donatılmıştır. Kullanıcı çizimi Goliath CNC'ye yükler ve bir bilgisayarda işin ilerlemesini denetler. Makine, ahşap, plastik levhalar ve ince alüminyum katmanları dâhil olmak üzere çok çeşitli malzemeleri kesebilir.
310