Yeniçağ

Ağrıdan ağrı kesicisiz kurtulma yöntemi: Ellerle ağrıları dindirme yöntemleri

Eğer vücudunuzda sıkıntı veren nokta ile o noktanın elde hangi bölge ile bağlantılı olduğunu tespit edebilirseniz, derin nefes alıp verirken, yaklaşık 3-5 dakika o bölgeye parmakla baskı yaparak şifa bulabilirsiniz.

Ağrıdan ağrı kesicisiz kurtulma yöntemi: Ellerle ağrıları dindirme yöntemleri

Ellerden gelen şifa

Ön Uyarı: Bu metinde yer alan bilgiler birer alternatif TIP yöntemidir ve her koşulda geçerli değildir... Özellikle de doğal olmayan ve vücudu dışarıdan etkileyen nedenlerden kaynaklanan ağrılarda etkili olamazlar.  Lütfen herhangi bir rahatsızlığınızda önce, her koşulda bilimsel teknolojik imkanlarla son derece ilerleyen modern TIP yöntemlerini kulanan uzman doktorlara başvurunuz... Ve  acil tedavi gerektiren hallerde bu yöntemlerden önce modern TIP yöntemlerini öncelleyiniz.)

Son yıllarda en hafif ve geçici her ağrı için bile ağrı kesici kullanmak alışkanlık haline geldi. Ağrı kesicilerin bağımlılık oluşturma riski bir yana hemen her ilaç gibi böbreklere ve diğer iç organlara zarar verme riski çok yüksektir. Olur olmaz hallerde sağlık için zararlı ağrı kesicilere uzanmak yerine enerji şifası ile kendi kendinize ağrılarını gidermeyi denemeniz daha sağlıklı bir  yöntemdir. 

Enerji Şifası (Şifa Enerjisi) ve Enerji şifacılığı nedir?

Evrende yaratılmış her şey enerjiden ibarettir ve enerji üretir. Çıplak gözle fark edilmese de atomlar sürekli hareket halindedir ve enerji üretmedikleri bir an dahi yoktur. 

Enerji Şifası; canlıların beden mekanizmasının doğal işleyişinin sekteye uğradığı durumlarda doğal işleyişin normal seyrine kavuşturulması için gerekli terapi yöntemleridir.

Enerji Şifasının mantığı; yaşam enerjisi sağlıklı canlıların bedende serbestçe dengeli ve yeterli ölçüde akar. Ancak denge bozulduğunda hastalık denilen sıkıntılar ortaya çıkar. Hastalık; fiziksel, duygusal ve ruhsal beden tarafından, yaşam enerjisinin bozulan dengesine verilen tepkidir. Dengesi bozulmuş enerji fiziksel problemler ortaya çıkardığı gibi insanın manevi gelişimini de olumsuz etkiler ve insanın şahdamarından daha yakın olan Yaratıcı ile rabıtasını sekteye uğratır. Yaşam enerjisi normale döndüğünde insanın hem bedeni hem de ruhu rahatlar...

Yeni Çağ (New Age) inanışları içerisinde kabul edilen enerji şifacılığı antik çağlardan bu yana uygulanan bir terapi yönetidir ve günümüzde alternatif TIP veya Tamamlayıcı TIP olarak tanımlanan bir sağaltma yöntemidir. 

Enerji şifacılığı,  bedendeki hastalık nedenlerinin doğal yöntemlerle tespit edilerek ortadan kaldırılması ve bireyin fiziksel ve psikolojik sağlığına kavuşturularak, ruh ve bedeninin normal denge ve uyum sürecine kavuştulması yöntemidir.

Hasta olan veya yaralanmış bir insanın üzerine ellerin konulması çok bir içgüdüdür.  Bir çocuk incindiği zaman anneler ellerini incinen yere koyar. İnsan dokunuşu şifa veren özen ve sevgi iletir.

Dünya üzerindeki pek çok inanç bu yöntemi kullanmaktadır. Çinlilerin chi, Hintlilerin prana, İbranilerin ruach ve Japonların Reiki inançları enerji şifası kaynaklıdır. “Evrensel Yaşam Enerjisi” (Universal Life Force Energy) anlamına gelen Reiki binlerce yıl önce Tibetli Lamaların kullandıkları Raku-Kei adlı enerji ile iyileşme yöntemini kullanır.

Günümüzde artık resmen Tamamlayıcı TIP satüsüne kabul edilen  refleksloji ve akupunktur da özünde enerji şifası yöntemleridir.

Öpeyim geçsinli ve sarılmalı tedavilerde gerçeklik payı olabilirİnsanların içgüdüsel olarak acılı hallerde teselli için birbirlerine sarılmaları ve annelerin çocuklarını "öpeyim geçsin" diye teselli etmelerinin kökeninde gerçeklik payı olduğu ortaya çıktı. Araştırmalara

Enerji şifası  bir anlamda dokunma terapisidir.

Dokunma ağrıyı hafifletir ve hayati enerjiyi dengede tutmaya yardımcı olur.

Enerji Şifasının faydaları

  • Ağrıları dindirir
  • Gerginliği giderir, gevşemeye yardımcı olur.
  • Stres ve kaygıdan kurtarır.
  • Kan dolaşımını düzenler
  • Konsantrasyonu arttırır.
  • Bağışıklık sistemini güçlendirir
  • Cildi güzelleştirir ve cilt problemlerini azaltır.
  • Solunumu rahatlatır..

Elle şifa nedir?

Tüm duygusal ve enerji noktalarının elden başladığına inanılır. Hafif uyumlu dokunmalar sayesinde eldeki enerjinin harekete geçirilmesi sıkıntıları gidermede yararlı olur.

Eller, bedendeki en yoğun enerji noktalarındandır. 

5 adımda ellerde enerjiyi aktif edebilirsiniz

1. adım: Her parmağınızı tek tek 3 dakika avuç içinde sıkın.  Bu sizin el çakralarını açmanıza yardımcı olduğu gibi elden tüm bedene giden enerji kanallarını uyarırı.... Kollarınızı öne doğru uzatın, dirsekleriniz düz, avuç içleriniz yukarıya bakar durumda olsun. Elinizi bileklerinizden bükerek birini aşağıya indirirken diğerini yukarıya çıkartın. .
 
2. Adım Daha sonda ellerinizi kalbinizin kaldırak yine bileklerinizden bu kez sağa ve sola doğru çevirin. Bir eliniz ileri giderken diğeri geri çeviriniz. Yaklaşık 3 dakika süren bu eksersiz sırasınıda her dakikada parmaklarınızı biraz daha açın.  

3. Adım: Kollarınızı öne uzatın. Ellerinizi açık ve ayaları birbirine bakar vaziyette yavaş yavaş birbirine yaklaştırın ve aralarında 1 santimetre kaldığında 3 dakika öyel bekleyin... Ellerinizin arasında bir etkileşim olduğunu hissedebilirsiniz...0

4. adım: Ellerinizi bedeninize dokundurmadan, deriye teğet şekilde göğüs, boyun ve baş bölgenizde gezdirin...

5. Adım Ellerinizi ılık su ile yıkayın. Yıkadıktan sonra herhangi bir kurulama aracı kullanmayın....

Artık elleriniz enerji akışına hazırdır....

HANGİ AĞRI İÇİN ELİN HANGİ BÖLÜMÜ KULLANILMALI?

Elin her bölümü farklı bir organ ve ilgili duyguya bağlıdır.

BAŞ PARMAK: 

Organlar: Mide ve dalak
Duygular: Duygusal baskı, endişe, üzüntü, keder, depresyon, anksiyete, stres, gerginlik,
Fiziksel Belirtileri:  Mide sorunları, cilt hastalıkları, baş ağrısıİŞARET PARMAĞI: 

Organlar: Böbrek ve mesane
Duygular: Korku, zihinsel karışıklık, hayal kırıklığı,
Fiziksel Belirtileri: Sırt ağrısı, diş eti sorunları, sindirim problemleri,ORTA PARMAK:

Organlar:  Karaciğer ve kalın bağırsak
Duygular: Öfke, negatif düşünce, kızgınlık, sinirlilik, kararsızlık
Fiziksel Belirtileri: Baş ağrısı, adet sorunları, yorgunluk, kramplar, kan dolaşım sorunları

YÜZÜK PARMAĞI:

Organlar: Akciğerler ve Kalın bağırsak
Duygular: Anksiyete, endişe, reddedilme korkusu, olumsuzluk
Fiziksel Belirtileri: Cilt hastalıkları, sindirim ve solunum problemleri.KÜÇÜK PARMAK:

Organlar: Kalp ve ince bağırsak
Duygular: Öz güven eksikliği, aile, güvensizlik, sinirlilik, yargılayıcı,
Fiziksel Belirtileri: Kan basıncı, boğaz ağrısı, şişkinlik.
 .

1- Baş ağrısı ve boyun tutulması

Eğer başınızın sağ kısmında bir ağrıma hissediyorsanız, sağ orta parmağınızın en uç ve iç kısmına parmak veya tırnağınızla baskı uygulayın.
Eğer baş ağrınız sol taraftaysa, aynı yöntemi sol elinizde deneyin.
Eğer başınızın her iki kısmı da ağrıyorsa, birisinden yardım alarak her iki elinize de baskı uygulamasını sağlayın.

2- Mide bulantısı ve araç tutması

Eğer mideniz bulanıyorsa ve kusacak gibi olursanız sağ elinizin büküm noktasından yaklaşık 5 santim aşağıda sağ kolunuzun orta bölgesini bulantı geçene kadar ovun.
 
 

3- Kulak ağrısı 

Eğer kulağınız ağrıyorsa, yüzük ve serçe parmağınızın ilgili alanlarınabaskı uygulayın.
  

Yorumlar